Jakub Forgács Správy

NDS začala súťaž na dokumentáciu k pokračovaniu R1 z Bystrice po Slovenskú Ľupču

Pripravovaný úsek rýchlostnej cesty R1 Banská Bystrica – Slovenská Ľupča je dlhý približne 7,3 kilometra. Je súčasťou ďalšieho pokračovania rýchlocesty až po Ružomberok

Ilustračný obrázok k článku NDS začala súťaž na dokumentáciu k pokračovaniu R1 z Bystrice po Slovenskú Ľupču
Zdroj: TASR

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spustila súťaž na dokumentáciu potrebnú k pripravovanému úseku rýchlostnej cesty R1 z Banskej Bystrice po Slovenskú Ľupču. Cenu za tieto služby odhadujú diaľničiari na takmer 3,7 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení súťaže, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania. Dodávateľ by mal pre NDS vypracovať dokumentáciu na stavebné povolenie, dokumentáciu na ponuku, tiež zabezpečiť výkon autorského dozoru a výkon koordinátora dokumentácie.

Záujemcovia o tento tender môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť v súťaži do 14. júna tohto roku. Kritériom pre výber víťaza bude cena.

Pripravovaný úsek rýchlostnej cesty R1 Banská Bystrica – Slovenská Ľupča je dlhý približne 7,3 kilometra. Je súčasťou ďalšieho pokračovania rýchlocesty R1 z Banskej Bystrice až po Ružomberok, kde by sa mala R1 napojiť na diaľnicu D1.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM