Svet Zo zahraničia

Nebezpečný nález: Rybár vylovil pomocou magnetu z rieky granát z prvej svetovej vojny

Americkému rybárovi praktizujúcemu tzv. magnet fishing, teda lovenie kovov z vody pomocou magnetu, sa podarilo z rieky na západe amerického štátu Michigan vyloviť granát z obdobia prvej svetovej vojny, napísala v stredu agentúra AP.

Ilustračný obrázok k článku Nebezpečný nález: Rybár vylovil pomocou magnetu z rieky granát z prvej svetovej vojny
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Miestna televízia WOOD-TV informovala, že rybár Joseph Alexander objavil granát v utorok, keď lovil pomocou magnetu, ktorý spustil na lane z mosta nad riekou Grand River v meste Grand Rapids.

Samotný rybár uviedol, že vec, ktorú vylovil, sa „síce ponášala na granát“, on sám však v minulosti žiaden takýto granát nevidel.

Alexander zverejnil fotografiu svojho úlovku na internete, na čo mu viacerí ľudia odpísali, že ide o granát a s nálezom by sa mal obrátiť na políciu.

Miestna polícia následne uviedla, že ide o granát z nemeckého granátometu z prvej svetovej vojny, ktorý teraz úrady uskladnia a následne bezpečne zneškodnia.

Seržant John Wittkowski vyslovil v tejto súvislosti domnienku, že vzhľadom na to, aký starý tento granát je a ako dlho už vo vode ležal, nebude zrejme veľmi nebezpečný.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie