Martin Žákovič Hokej

FOTO: Neboli sme vo svojej koži, hovorí po vypadnutí kapitán Slovana Lipiansky

Bratislava – Hokejisti Slovana vypadli vo štvrťfinále medzinárodného turnaja Red Bull Salute po prehre na domácom ľade so švédskym Färjestadom 1:4. Šancu dostali i náhradníci a hráči z farmy, tí však sklamali.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Neboli sme vo svojej koži, hovorí po vypadnutí kapitán Slovana Lipiansky
Foto: Martin Žákovič

„Prehrávať s takým silným súperom už po 10tich min 0:2, to si veru nemôžeme dovoliť,“ hovorí o príčinách trojgólovej prehry útočník Ján Lipiansky. „Chýbal nám pohyb, Švédi nás bez problémov prekorčuľovali. Nuž, takto nemáme šancu uspieť.“ Veru, Jánovi musíme dať za pravdu. Slovan pôsobil celý zápas ospalým dojmom a dovolil švédskemu tímu dostať sa poľahky do štvorgólového vedenia už v úvode prostredného dejstva. Trénerovi Bratislavčanov Čadovi chýbali viaceré zranené opory, iní zase pri náročnom programe dostali oddych. Nehrali Šatan, Višňovský, Janus, Švarný, či Štajnoch. „Nebudeme sa na nič vyhovárať. Tréner nominoval hráčov a my sme mali podať výkon. Bohužiaľ to nevyšlo. Chceli sme predviesť lepšiu hru, no neboli sme vo svojej koži. Musíme sa teraz dať dokopy, čaká nás náročný program,“ burcuje kapitán „belasých“.

Konrádovi chýbajú víťazstvá

„Vždy niekto nebude hrať kvôli zraneniam, takže na zloženie tímu sa vyhovárať nemôžeme,“ pritakáva brankár Slovana Branislav Konrád, ktorý vo štvrtok v klietke prestriedal vyťaženého Jaroslava Janusa. „Färjestad hral nepríjemný hokej, lepšie korčuľoval a mal potrebný dôraz pred bránou. My sme naopak hrali dosť pasívne,“ hovorí 25 ročný gólman, ktorý síce predviedol slušný výkon, no od spokojnosti mal ďaleko. „Radšej by som bral výhru. Raz za čas idem do brány a keď sa tam dostanem, tak prehráme. Nie je to bohviečo,“ dodal smutne.

KHL je vraj priorita

„Vôbec sme si to takto nepredstavovali. Prehra nás mrzí najmä kvôli našim fanúšikom,“ mieni český útočník Michal Vondrka, ktorý zo samostatného úniku strelil jediný gól Bratislavy. „Vedeli sme, že Farjestad patrí medzi top kluby celej Európy a nás nečaká nič ľahké. Hrali iný hokej, než ruské tímy a my sme za to zaplatili prvými dvoma gólmi. Intenzita korčuľovania zo švédskej strany bola naozaj veľmi vysoká,“ hovorí Michal, ktorý sa prehru už snaží hodiť za hlavu a mysľou byť pri ďalšom náročnom programe „belasých“. „Sme sklamaní, no už sa teraz musíme sústrediť len na KHL. To je pre nás v tejto sezóne priorita.“

Red Bull Salute
38
Galéria

Rýchle správy

Najčítanejšie