Zo zahraničia

Nečakaná SMRŤ mladého herca: Preslávila ho úloha v obľúbenom seriáli

Vo veku 25 rokov zomrel talentovaný herec, ktorý bol hviezdou známeho seriálu.

Ilustračný obrázok k článku Nečakaná SMRŤ mladého herca: Preslávila ho úloha v obľúbenom seriáli
3
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Vo veku 25 rokov zomrel v pondelok americký herec Angus Cloud, známy vďaka svojej úlohe v televíznom seriáli Eufória z produkcie HBO. Oznámila to jeho rodina, ktorá príčinu smrti nezverejnila. TASR správu prevzala z agentúr DPA a AP.

Dojímavé slová rodiny

Hercova rodina vo vyhlásení uviedla, že Cloud sa snažil vyrovnať s nedávnym úmrtím svojho otca a mal pretrvávajúce problémy s duševným zdravím. „Jediná útecha, ktorú máme, je vedomie, že Angus sa opäť stretol so svojím otcom, ktorý bol jeho najlepším priateľom,“ napísala.

„Angus otvorene hovoril o svojom boji s duševným zdravím a dúfame, že jeho smrť môže byť pripomienkou pre ostatných, že nie sú sami a nemali by s tým sami bojovať v tichosti,“ dodala hercova rodina.

Všimli si ho, keď kráčal po ulici

V zmienenom seriáli Eufória, ktorý získal nomináciu na cenu Emmy za najlepší dramatický seriál, Cloud dostal rolu lakonického drogového dílera Fezca O'Neilla. Dovtedy nemal žiadne herecké skúsenosti. Kastingová riaditeľka Jennifer Vendittiová si ho všimla, keď kráčal po ulici v New Yorku.

Účinkoval tiež vo filmoch North Hollywood a The Line. Nedávno ho obsadili do hlavnej úlohy vo filme Scream 6. Objavil sa aj vo videoklipoch amerického rappera Juice WRLD, americkej speváčky Becky G a kolumbijskej speváčky Karol G.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Vo veku 25 rokov zomrel herec Angus Cloud
3
Galéria
Zdroj: TASR/AP
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM