Webnoviny - Svet

Nech sa pozrie na svojich kumpánov, odkázal Slota Lipšicovi

WEBNOVINY.SK

Ján Slota.Foto: SITA/Michal SvítokBRATISLAVA 27. marca (WEBNOVINY) – Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Ján Slota ešte nevie, či klub SNS podporí v Národnej rade SR zbavenie poslaneckej imunity ich straníckeho kolegu, bývalého ministra výstavby Igora Štefanova. Vyhlásil to v diskusnej relácii Slovenskej televízie O 5 minút 12. Dôvodom, pre ktorý už podľa ministra vnútra Daniela Lipšica (KDH) vyšetrovateľ požiadal prokuratúru o zbavenie imunity Štefanova, je nástenkový tender. V kauze vyšetrovateľ obvinil štyroch ľudí, Štefanova nemohol, lebo ho chráni imunita.

„Vždy sa končí všetko nejakými vyrobenými kauzami. Nech sa pán Lipšic pozrie ako sa robil tender na ministerstve zdravotníctva ohľadom dodávok vakcín, ktoré sú na čiernom zozname napríklad vo Francúzskej republike. Tam nech sa pozrie na svojich kumpánov,“ odkázal Slota Lipšicovi. Ako predseda SNS pripomenul, oni podali trestné oznámenie na Lipšica a čakajú, „či aj jeho budú skutočne vyšetrovať podľa rovnakého metra“.

Podnet na generálnu prokuratúru na preskúmanie Lipšicových výrokov na tlačovej besede, kde spolu so štátnym tajomníkom rezortu Marošom Žilinkom informoval o podaní žiadosti na zbavenie imunity Štefanova, podal podpredseda SNS Andrej Danko. Obsahom podania sú vyjadrenia, z ktorých je podľa neho zrejmé, že museli nazrieť do spisového materiálu. Podľa Trestného poriadku spadá nazeranie do spisu pod osobitný režim a je stanovený okruh osôb, ktoré sa môžu oboznamovať s vyšetrovacím spisom. Predstavitelia SNS sú presvedčení, že minister Lipšic prekročil svoju právomoc, ktorú má ako verejný činiteľ.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM