Krimi

Nechutné praktiky: Za nútený sobáš maloletej dcéry mal otec dostať 3000 eur

Otec maloletého dievčaťa mal dostať za nútený sobáš svojej dcéry 3000 eur. V tejto súvislosti už vyšetrovateľ predložil návrh na obžalobu voči trom občanom Slovenskej republiky za zločin obchodovania s ľuďmi. Hrozí im trest odňatia slobody ne sedem až 12 rokov.

Ilustračný obrázok k článku Nechutné praktiky: Za nútený sobáš maloletej dcéry mal otec dostať 3000 eur
Foto: Rastislav Búgel

„Tomáš odovzdal svoju maloletú dcéru v roku 2017 v okrese Komárno ďalším obvineným osobám na účel núteného sobáša. Sobáš sa uskutočnil medzi maloletou dcérou a maloletým chlapcom,“ informovala polícia na sociálnej sieti. Doplnila, že maloletá sa musela presťahovať do spoločnej domácnosti a žiť spoločne s maloletým.

V domácnosti u obvinených musela podľa polície pomáhať s upratovaním a so starostlivosťou o ďalšie deti. Domácnosť nemohla opustiť a keď sa chcela vrátiť domov, zabránili jej v tom bitkou. Polícia doplnila, že s maloletým „manželom“ musela pod hrozbou násilia a bitky viesť riadny „manželský život“.

Pre citlivosť prípadu a v záujme ochrany maloletých pod 15 rokov polícia bližšie informácie k prípadu neposkytla. Návrh na obžalobu predložil vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM