Hokej

Nedajte sa nachytať! Falošné lístky na MS v hokeji odlíšite koncovým číslom podujatia

Falošné lístky na májové Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019 môže verejnosť rozlíšiť aj na základe koncového čísla podujatia, ktoré má byť 82.

Ilustračný obrázok k článku Nedajte sa nachytať! Falošné lístky na MS v hokeji odlíšite koncovým číslom podujatia
4
Galéria

O tom, ako rozoznať pravé od falošných lístkov, informovala polícia na sociálnej sieti v súvislosti so zadržaním osôb obvinených z ich falšovania.

„Pri vizuálnom pohľade viete zistiť, že nesedí koncové číslo podujatia v ľavom hornom rohu, ktoré má byť 82. Taktiež nesedí výpočet DPH z ceny lístka. Samotný bar kód je tiež falošný, čo je už však nemožné letmým pohľadom overiť,“ ozrejmila polícia.

Pri elektronických lístkoch, ktoré si záujemcovia vytlačia doma, podľa polície sedia faktografické údaje, problémom je však bar kód, teda čiarový kód lístkov. „Je badateľné, že nie je úplne ‚kvalitný‘ a nie je v poriadku,“ tvrdí polícia.

Polícia zdôrazňuje, že najlepšou prevenciou, ako predísť podobným podvodom, je kupovať si lístky len od autorizovaných predajcov.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Osoby podozrivé z falšovania lístkov zadržali v stredu policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Počas zásahu v Poprade a Spišskej Novej Vsi vykonali viaceré prehliadky domov a nebytových priestoroch. Akciu nazvali podľa maskota športového podujatia Macejko.

Falošné lístky na hokej
4
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM