Správy Zo Slovenska

Nemáte náhodou v kúpeľni TÚTO kozmetiku známej značky? Je NEBEZPEČNÁ, nepoužívajte ju!

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) vystríha spotrebiteľov pred niekoľkými produktami. Vraj nie sú bezpečné.

Ilustračný obrázok k článku Nemáte náhodou v kúpeľni TÚTO kozmetiku známej značky? Je NEBEZPEČNÁ, nepoužívajte ju!
4
Galéria

ÚVZ SR upozorňuje na nebezpečné kozmetické výrobky, ktoré do systému Safety Gate RAPEX (systém EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch) nahlásili kontrolné orgány v Taliansku a Nemecku. TASR o tom v utorok informoval Marek Eliáš z odboru komunikácie ÚVZ SR.

Riziko dermatitídy

Produkty sa môžu nachádzať aj na slovenskom trhu.

Ide o výrobok na zosvetlenie pokožky s názvom Caro White značky Dream Cosmetics. Krajina pôvodu je Pobrežie Slonoviny. Výrobok má v zozname zložiek uvedenú zakázanú látku hydrochinón. Výrobok môže spôsobiť podráždenie kože a dermatitídu.

Ampulky od Vichy

Nebezpečným je aj výrobok na pleť vo forme ampúl s názvom Liftactiv Specialist Peptide-C Anti-Aging-Ampullen značky Vichy pôvodom z Francúzska. Výrobok je balený v sterilných sklenených ampulkách, pričom bolo zistené, že postupom času a v závislosti od podmienok skladovania a prepravy sa tlak vyvíjaný výrobkom môže zvýšiť a sklo sa môže oslabiť.

Sklenená ampulka môže pri otváraní prasknúť a spôsobiť poranenie používateľa. Z tohto dôvodu nie je možné zaručiť bezpečné otváranie ampuliek. Spoločnosť L'Oréal, ktorá vyrába a predáva výrobky pod značkou Vichy, po posúdení bezpečnosti prijala dobrovoľné opatrenia na zastavenie predaja, stiahnutie výrobkov z trhu a spätné prevzatie výrobkov od koncových používateľov.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Titul. foto: ilustračné

FOTO: ÚVZ upozorňuje na nebezpečné kozmetické výrobky
4
Galéria
Zdroj: TASR/ÚVZ SR

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM