Svet Správy Zo zahraničia

Nemeckí neonacisti chodia podľa denníka Bild trénovať streľbu na české strelnice

S cieľom nacvičovať zachádzanie so strelnými zbraňami sa v európskych krajinách - vrátane Česka - stretávajú nemeckí neonacisti. Na základe odpovede nemeckej vlády na otázku, ktorú v spolkovom sneme položili predstavitelia strany Ľavica (Die Linke), o tom v stredu informoval denník Bild.

Ilustračný obrázok k článku Nemeckí neonacisti chodia podľa denníka Bild trénovať streľbu na české strelnice
9
Galéria
Zdroj: TASR

Podľa dostupných informácií odovzdali v júni 2018 české úrady nemeckej polícii zoznamy nemeckých občanov zdržiavajúcich sa na území Českej republiky. Súčasťou daných dokumentov boli aj knihy návštev z rôznych strelníc, na ktoré sa chodili nemeckí neonacisti trénovať v streľbe.

Ako na margo daného prípadu napísal spravodajský server Novinky.cz, spolková vláda má informácie o 12 prípadoch, keď sa nemeckí sympatizanti ultrapravice zúčastňovali na podobných tréningoch – s cieľom získať skúsenosti pri ovládaní strelných zbraní.

Ešte v septembri 2017 preverila jednotka nemeckej polície GSG9 v Bavorsku 12 neonacistov z hnutia Combat 18 Germany, ktorí sa vracali zo strelieb v Česka. Pri tejto príležitosti taktiež zhabala menšie množstvo munície.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM