Nemeckom otriasol ŠOKUJÚCI prípad: V byte našli MŔTVU ženu aj dieťa, podozrivým je Slovák
Slovák, ktorý je aj otcom dieťaťa, bol s ťažkými poraneniami prevezený do nemocnice.
V nemeckom Düsseldorfe našli v byte mŕtve telá ženy a jej malého dieťaťa. Informoval o tom portál Noviny.sk, podľa ktorého je podozrivým zo zabitia 43-ročný Slovák, otec dieťaťa. „S ťažkými poraneniami bol prevezený do nemocnice,“ píše portál.
Telá podľa portálu našli v sobotu dopoludnia v bytovom dome v mestskej časti Oberbilk. „Vyšetrovanie prevzalo policajné oddelenie vrážd. Podľa policajného oznámenia nie je známe, že by v minulosti boli u rodiny vykonané zásahy v súvislosti s domácim násilím,“ pokračovali Noviny.sk.
„Popoludní boli na mieste vyšetrovatelia zabezpečiť stopy, uviedla policajná hovorkyňa podľa agentúry DPA. Ďalšie podrobnosti kriminalisti nezverejnili,“ uvádza ďalej portál so slovami, že prokuratúra v Düsseldorfe by ich mala oznámiť najskôr v pondelok.
Portál zverejnil aj stanovisko Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR: „Naše Veľvyslanectvo SR v Berlíne nebolo o uvedenom prípade nemeckými úradmi doposiaľ oficiálne informované a zároveň sa naň dosiaľ nikto neobrátil so žiadosťou o konzulárnu pomoc. Napriek tomu situáciu pozorne sledujeme a o prípad sa naďalej dôkladne zaujímame. V prípade akéhokoľvek posunu sme pripravení poskytnúť konzulárnu asistenciu a podporu v rámci našich zákonných kompetencií.“
ilustračné foto