Webnoviny - Svet

Németh po odchode z Aachenu zvolil voľný priebeh

WEBNOVINY.SK

Slovenský Futbalista roka 2000 Szilárd Németh Foto: SITA/AP AACHEN 6. augusta (WEBNOVINY) – Slovenský Futbalista roka 2000 Szilárd Németh oslávi v nedeľu tzv. Kristove roky. Krátko pred 33. narodeninami je „Szili“ (nar. 8. augusta 1977 v Komárne) po skončení svojho štvorročného pôsobenia v nemeckom klube Alemannia Aachen bez angažmánu. Pripravuje sa individuálne doma a „netlačí na pílu“.

„Sám sa aktívne nepokúšam o nájdenie nejakého nového klubu, nechávam tomu voľný priebeh,“ povedal bývalý útočník Slovana Bratislava, Košíc, Interu Bratislava, FC Middlesbrough a Racingu Štrasburg pre agentúru SITA a dodal: „Nemám ani konkrétne preferencie, ale ak už niečo, tak radšej opäť cudzina. Naposledy som pôsobil v Nemecku a ak sa budeme baviť napríklad v tomto kontexte, nemal by som záujem hrať kvalitatívne nižšie než znova aspoň v II. bundeslige. Samozrejme, zároveň si uvedomujem, že už nemám kondíciu ako dvadsaťročný a aj tie rôzne zdravotné problémy zanechali svoje stopy – netrápi ma síce nič veľké, ale v takomto veku sa už vždy niečo nájde.“

Bývalý reprezentant SR Szilárd Németh nastúpil v sezóne 2009/2010 v druhej najvyššej nemeckej súťaži v 21 zápasoch, z toho však len dvakrát absolvoval celý duel. Strelil jeden gól a pridal rovnaký počet asistencií. Celkovo v drese Aachenu v ligových súpereniach nazbieral 77 štartov pri bilancii 17 presných zásahov a 12 prihrávok na ne.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM