Správy Krimi

Nenechajte sa nachytať! Polícia upozorňuje na investičné podvody

Svoje peniaze by ste len tak ľahko z rúk pustiť nemali. Polícia upozorňuje na možné podvody, ktoré sa tvária ako investičná príležitosť.

Ilustračný obrázok k článku Nenechajte sa nachytať! Polícia upozorňuje na investičné podvody
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Polícia upozorňuje na investičné podvody, ktoré sa môžu šíriť aj prostredníctvom internetu. Opakovaný nevyžiadaný telefonát, prísľub rýchlej návratnosti financií, časovo neobmedzená a údajne lukratívna ponuka sú častými znakmi práve investičných podvodov.

Ak sa už v minulosti niekto stal obeťou investičného podvodu, môže sa ňou stať znova. Podvodníci mohli predať informácie o obeti iným páchateľom, upozorňuje na sociálnej sieti polícia.

Policajný zbor SR spolu s Europolom upozorňuje na rôzne formy investičných podvodov.

Potenciálnym obetiam radia, aby sa vždy poradili pred tým, ako peniaze niekomu dajú či investujú. Podvodníci sa obete často snažia presvedčiť, že ponuka je určená len im a nemajú o nej veľmi rozprávať svojim známym.

Jedným z opatrení prevencie môže byť aj to, že oslovená potenciálna obeť nebude reagovať na neštandardné telefonáty ohľadom investičných príležitostí. Pozor si treba podľa polície dávať aj na ponuky, ktoré sľubujú bezpečné investovanie, garantovanú návratnosť a veľký zisk.

V tejto súvislosti polícia občanom pripomína, že svoje podozrenie na podobné formy podvodu môžu nahlásiť. Tým môžu pomôcť zabrániť ich šíreniu.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM