Aktualizované Jakub Forgács Krimi

NEŠŤASTIE na Hrone: Dievčatko strhol silný prúd, skončilo to TRAGICKY

Telo dievčatka našli až niekoľko kilometrov za obcou, zachytené na konároch.

Ilustračný obrázok k článku NEŠŤASTIE na Hrone: Dievčatko strhol silný prúd, skončilo to TRAGICKY
Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Prešovský kraj

Hra na brehu Hrona v Pohorelej (okres Brezno) sa stala osudnou iba 6-ročnému dievčatku, ktoré podľa portálu Noviny.sk nešťastne spadlo do vody. „Ako k pádu do vody presne došlo nateraz známe nie je. 6-ročná Alžbetka mala byť podľa miestnych pri Hrone sama,“ píše portál so slovami, že sa tam chodievala hrať.

Zachytené na konároch

Dievčatko hľadali hasiči zo Závadky nad Hronom, Brezna aj miestni dobrovoľníci. „Po dažďoch je hladina Hrona vysoká a prúd silný. Na vodu sa dostali hasiči na člne a postupne prehľadávali rieku aj brehy meter po metri,“ píšu Noviny.sk. Ako spomenul miestny obyvateľ, telo nakoniec našli policajti.

Ako priblížila banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, dievčatko naposledy videli, ako ide s vedierkom k Hronu. Popoludní, krátko pred pol piatou, našli telo dieťaťa bez známok života zachytené na konároch visiacich nad riekou. Polícia začala trestné stíhanie pre usmrtenie. Prípad prevzala kriminálna polícia v Brezne.

Nariadili pitvu

„Privolaný lekár konštatoval smrť a ako prvotnú príčinu určil udusenie utopením. Nariadil vykonať súdnu pitvu,“ uviedla Faltániová.

Pitva, ktorá má byť v utorok, ukáže, ako sa bude uberať vyšetrovanie. Ak vylúči cudzie zavinenie, polícia zastaví trestné stíhanie.

K nešťastiu na Hrone došlo cez víkend aj pri Šarovciach v okrese Levice. Viac sa dočítate TU.

ilustračné foto

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM