Eliška Šándorová Správy

Netradičná výzva na pomoc týraným zvieratám! Hľadá sa farma pre ich nový život

Majú veľké srdce, ale malý pozemok. Manželský pár, ktorý už roky zachraňuje týrané zvieratká, sa podujal na netradičný „inzerát“ naprieč Slovenskom.

Ilustračný obrázok k článku Netradičná výzva na pomoc týraným zvieratám! Hľadá sa farma pre ich nový život
5
Galéria

Na sociálnej sieti sa pred pár dňami objavila ušľachtilá výzva. Manželia Lenka a Jaroslav prevádzkujú už niekoľko rokov v Macove v okrese Dunajská Streda útulok. Ich zverencami sú týrané, zanedbané a nechcené kone, psy a mačky, o ktoré sa starajú.

"Aktuálne máme u nás už 13 koní, 11 psov, 4 mačky. Chceli by sme pomôcť ďalším zvieratám, najmä hospodárskym, ktoré trpia. Máme veľké srdcia, ale malý pozemok v našom súkromí. Radi by sme preto našli nové miesto, kde chceme vybudovať ďaleko väčšiu farmu s filozofiou Noemovej archy,“ hovorí Jaroslav Kmeť. Okrem priateľov, milovníkov zvierat či príležitostných podporovateľov financujú svoj útulok z rodinného rozpočtu.

I keď Jaroslav roky pôsobil ako vrcholový manažér a svoj pracovný život prežil väčšinou ako elegán v obleku, práca a život so zvieratami mu rozhodne nesmrdia. Vyštudoval Slovenskú poľnohospodársku univerzitu v Nitre. Spolu s manželkou chcú svoju zoo rodinku rozšíriť.

„Aj preto, že pán Boh nám nedoprial deti, rozhodli sme sa pomáhať týraným zvieratám. Pre náš zámer potrebujeme kúpiť mininálne vlastných 20 ha, ďalšie pozemky na pastviny. Ideálne niekde na okraji obce, nie na vzdialenej samote, kvôli dostupnosti k lekárom či sanitky pre našich rodičov, o ktorých sa tiež staráme. Hľadáme miesto, kde budeme žiť v harmónii s okolím, spolupracovať s ľuďmi, ktorí nám pomôžu s poľnohospodár­skymi prácami, starostlivosťou o zvieratá a dodávkou krmív (seno, slama, obilie) za rozumné ceny,“ hovorí Jaroslav k dôvodom netradičného, ale ušľachtilého hľadania nového domova.

Nech to bude geografikcy kdekoľvek na Slovensku, jedno je preňho isté: „Bude to miesto v krásnej prírode, kde bude vládnuť empatia a láska.“

Farma Jaroslava Kmeťa
5
Galéria

Rýchle správy

Najčítanejšie