LULA Správy

Neverili vlastným očiam: Ocenili mladíkov, ktorí pomohli pilotovi havarovanej stíhačky

Minister obrany vyznamenal občanov, ktorí pomohli pilotovi havarovanej stíhačky MiG-29. Prezvali si pamätnú medailu.

Ilustračný obrázok k článku Neverili vlastným očiam: Ocenili mladíkov, ktorí pomohli pilotovi havarovanej stíhačky
5
Galéria
Zdroj: TASR

Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) ocenil občanov, ktorí pomohli pilotovi havarovanej stíhačky MiG-29. Ľuboš Hano a Lukáš Lendel si vo štvrtok na pôde ministerstva prevzali z rúk ministra pamätnú medailu za účasti náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl (OS) SR Daniela Zmeka a veliteľa Vzdušných síl OS SR Ľubomíra Svobodu.

Gajdoš pripomenul, že aj vďaka Hanovi a Lendelovi sa podarilo pilota dostať do nemocnice a spustiť záchranný systém ozbrojených síl.

„Všetci občania SR by sa mali v takejto situácii zachovať rovnako a pomôcť danému človeku v núdzi,“ uviedol. Pamätná medaila ministra obrany III. stupňa za pomoc a záchranu ľudského života má byť pre nich poďakovaním.

Neverili vlastným očiam

Hano a Lendel podľa svojich slov v sobotu (29. 9.) cestovali z Nitry do Topoľčian. Pri ceste uvideli stopára s prilbou v ruke, a tak mu zastavili. Ten im oznámil, že je pilotom stíhačky MiG-29, ktorý sa katapultoval. „Spočiatku bolo ťažké uveriť,“ opísali svoje pocity.

Stíhacie lietadlo MiG-29 havarovalo v Nových Sadoch počas skúšobného letu. Pilot sa katapultoval. Gajdoš sa ohradil voči špekuláciám o možných príčinách havárie, zdôraznil, že treba počkať na závery vyšetrovacej komisie.

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

Peter Gajdoš ocenil Ľuboša Hanka a Lukáša Ledela za pomoc pilotovi stíhačky
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie