Katarína Jankeje Rôzne

Nevídaný fenomén menom Gipsy Čáve: Videá topoľčianskej skupiny videli milióny ľudí!

O takej popularite môžu kapely nielen z Topoľčian, ale aj z iných menších miest iba snívať. Topoľčianska formácia Gipsy Čáve však dokazuje, že k úspechu a popularite nepotrebuje veľké finančné prostriedky.

Ilustračný obrázok k článku Nevídaný fenomén menom Gipsy Čáve: Videá topoľčianskej skupiny videli milióny ľudí!
Zdroj: YouTube.com

Topoľčiansku formáciu Gipsy Čáve možno jednoznačne zaradiť k nezvyčajným zjavom na slovenskej hudobnej scéne. Len máloktorej kapele z malého mesta sa podarí jednou piesňou spôsobiť virálnu senzáciu, tak ako sa to stalo pri hite Topoľčánska zlatokopka v roku 2012.

Zlatokopka sa stala hitom

Song vznikol ako cover v tej dobe populárnej piesne Zlatokopka od známeho rapera Rytmusa, no ani samotní autori prerobenej piesne netušili, čo bude nasledovať ďalej.

Ohlasy nenechali na seba dlho čakať a hudobné video dvojice mladých chalanov sa stalo internetovým hitom. Prelom v ich kariére však nastal až po účinkovaní na odovzdávaní cien OTO v roku 2012, kde sa so songom predstavili celému Slovenku a vybudovali si slušnú základňu fanúšikov.

Videá si pozreli milióny

Topoľčianska kapela našťastie po prvotnom úspechu neupadla do zabudnutia, ako sa to občas v hudobnom svete stáva. Chalani sa môžu pochváliť množstvom vlastných hitov, ale aj úspešných coverov, napríklad song Si moja hviezda si na internete pozrelo takmer 2-milióny ľudí. Chytľavá pieseň Če če re če dosiahla zase milión a pol zhliadnutí.

Víkendy nabité akciami

Chalani z Gipsy Čáve majú na svojom konte viacero albumov, ten posledný vyšiel v roku 2015, vypočuť si ho môžete na oficiálnom youtube účte kapely. V súčasnosti kapela koncertuje v trojici, Adrián Kotlár (spev), Róbert Rác (spev) a Jozef Kolár (klávesy). Ich život hudobníkov je beznádejné zaplnený koncertmi, akciami, svadbami, či plesmi po Slovensku a dokonca aj v Čechách. Na vystúpeniach je ich repertoár tvorenými známymi hitmi, ale aj covermi, len nedávno uzrela svetlo sveta ich podoba známeho hitu Spojme dlane od speváčky Kristíny.

Hudobnícke trio drží krok s dobou, nájdete na ich účtoch po rôznych sociálnych sieťach. Plánované koncerty, aktuálne informácie, ale aj fotografie zo zákulisia si môžete prezrieť na oficálnom webe kapely.

Nevídaný fenómen Gipsy Čáve z Topoľčian
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM