Webnoviny - Svet

Neymar dal gól roka, píše The Guardian

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 29. júla (WEBNOVINY) – Gól roka. Aj takéto označenie dostal presný zásah devätnásťročného futbalistu Santosu Neymara v stredajšom stretnutí najvyššej brazílskej súťaže proti Flamengu (4:5). Vychádzajúca hviezda brazílskeho futbalu predviedla svoj veľký talent v 25. minúte. Nadaný útočník sa najskôr zbavil na ľavej strane ihriska dvoch hráčov, vymenil si loptu so spoluhráčom a pri tridsaťmetrovom behu predviedol ďalšie finesy, technické zručnosti a dostatok kreativity, vďaka ktorej obohral ďalších troch súperov a preloboval aj vybiehajúceho brankára.

Neymar ukázal, prečo sa o jeho služby bijú veľkokluby Real Madrid, FC Barcelona alebo Chelsea. O jeho technike sa už vie dávno, v stredu však všetkých nadchol svojím driblingom a ťahom. Okamžite sa objavili otázky, čo ešte ukáže v budúcnosti. Na YouTube je to jedno z najsledovanejších videí uplynulých dní, mnohí jeho presný zásah porovnávajú s Pelého či Robinhovými ukážkovými akciami. „Bol to krásny gól. Dal by som mu päť z piatich hviezdičiek. Ak by som ja strelil takýto, veľmi by som sa tešil. Škoda, že nebol víťazný a Santos napokon prehral,“ reagoval Pelé. Neymarov kúsok si všimol aj basketbalista Phoenix Suns Steve Nash, ktorý na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter zdieľal video z YouTube.

„Fenomenálny gól,“ napísal v reakcii na Neymarov presný zásah portugalský denník Record. Britský Guardian píše o góle roka, španielska Marca o nose zabijaka a dodáva: „Kúzelník Neymar“. „Génius vyčaroval umelecké dielo,“ nadchýňal sa španielsky AS. „Hráči Flamenga nedokázali zastaviť Neymara,“ napísala talianska La Gazzetta dello Sport.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM