Regióny

Neznámy páchateľ zastrelil na sídlisku psa

Nateraz neznámy muž sa v Lučenci na sídlisku prechádzal spolu so svojím psom, ktorého mal mať na vôdzke. Zastrelil voľne sa pohybujúceho československého vlčiaka.

Ilustračný obrázok k článku Neznámy páchateľ zastrelil na sídlisku psa
Zdroj: pixabay.com

Na sídlisku Rúbanisko I v Lučenci neznámy páchateľ v utorok 10. januára popoludní strelnou zbraňou usmrtil voľne sa pohybujúceho psa plemena československý vlčiak. TASR o udalosti informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

„Podľa svedkov ide o neznámeho muža, ktorý sa v tom čase na tomto mieste prechádzal spolu so svojím psom, ktorého mal mať na vôdzke. Podľa popisu by malo ísť o muža vo veku približne 30 rokov, pevnejšej postavy,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že dotyčný má mať krátke čierne vlasy, vysoký je asi 180 centimetrov a oblečenú mal mať čiernu vetrovku a modré nohavice. Na hlave mal údajne šiltovku.

Majiteľovi usmrteného psa spôsobil podľa hovorkyne škodu vo výške tisíc eur. „V súvislosti s udalosťou sme začali trestné stíhanie vo veci trestného činu poškodzovania cudzej veci,“ zakončila.

Ilustračné foto

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie