Ondrej Chamraz Svet Zo zahraničia

Nezniesol šikanu a rasistické posmešky: 9-ročný chlapec sa pokúsil obesiť

Školák Caleb Hills sa pokúsil obesiť potom, čo už nedokázal znášať rasistické narážky a šikanovanie svojich spolužiakov.

Ilustračný obrázok k článku Nezniesol šikanu a rasistické posmešky: 9-ročný chlapec sa pokúsil  obesiť
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Caleb trpí poruchami, ktoré mu sťažujú učenie. Počas posledných dvoch rokov mal byť navyše opakovane urážaný svojimi spolužiakmi, pričom tieto urážky mali často rasistický podtón. Informoval o tom portál theSun,

Calebova mam sa o chlapcovi vyjadrila, že vždy bol veľmi zhovorčivý a dobrosrdečný, no jeho správanie sa počas obdobia šikany veľmi zmenilo a celé to vyvrcholilo toto leto, kedy sa Caleb pokúsil spáchať samovraždu.

Mama ho vtedy našla v spálni a stihla ho zachrániť. Ako informuje theSun, neskôr sa jej zdôveril, že jeho spolužiaci mu stále nadávajú a sú na neho veľmi zlí. Keď sa to snažil riešiť s jeho učiteľmi, tí podľa portálu nič neurobili.

Jeho matka Tyler prezradila, že problémy sa objavili od momentu, keď Caleb začal navštevovať The Orchard School v Cantenbury v septembri roku 2017.

Táto škola má zo 101 študentov len štyroch, ktorých etnický pôvod je zmiešaný. Počet rasistických incidentov mal však počas posledných dvoch rokov stúpnuť až na neuveriteľných 200 prípadov.

Calebova mama ho zo školy odhlásila a momentálne mu hľadá novú školu, no obáva sa, že podobný scenár by sa mohol opakovať. Ako informuje theSun, momentálne na Caleba dáva pozor 24 hodín denne 7 dní v týždni stále v strachu, že chlapec by mohol svoj pokus o samovraždu zopakovať.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM