Webnoviny - Svet

NHL: Slováci rozhodovali zápasy

WEBNOVINY.SK

Tomáš Kopecký z tímu Chicago Blackhawks (uprostred)Foto: SITA/AP NEW YORK 25. februára (WEBNOVINY) – Traja slovenskí hokejisti, ktorí zasiahli do štvrtkových zápasov zámorskej kanadsko – americkej NHL, sa gólovo presadili a všetkých troch po dueloch vyhlásili za hviezdy zápasov. Dvadsaťpäťročný obranca „letcov“ z Philadelphie Andrej Meszároš svojim piatym gólom v aktuálnej edícii súťaže rozhodol v predĺžení dramatický duel s „ostrovanmi“ z New Yorku (4:3 po predĺžení) a dvojica útočníkov „čiernych jastrabov“ z Chicaga Marián Hossa a Tomáš Kopecký sa gólovo podieľali na hladkej výhre svojho tímu na ľade v Nashville 3:0. Tomáš Kopecký skóre tohto súboja v 18. min. otvoril a Marián Hossa v tretej tretine (v 43. min) pridal druhý gól. Tomáša Kopeckého vyhlásili po súboji za jeho tretiu hviezdu a Mariána Hossu za druhú. Andrejovi Meszárošovi sa ušla pocta pre prvú hviezdu súboja.

Rodák z Považskej Bystrice strávil na ľade „chárovských“ 22:38 min a jeho úspešný strelecký pokus v nadstavenom čase bol iba prvou strelou na súperovu bránku. Dosiahol ním piaty gól a celkovo 21. bod za štatistky úspešnosti. Marián Hossa skóroval v tejto sezóne NHL už po 14-krát a pripísal si 35. bod do kanadského bodovania, Tomáš Kopecký sa vo štvrtok tešil z jedenásteho gólu a celkovo 34. bodu v individuálnej súťaži produktivity. Svoje kanadské bodovanie si vo štvrtok zveľadil aj 33-ročný útočník „kráľov“ z Los Angeles Michal Handzuš, ktorý v zápase s Minnesotou (4:2) prihral na štvrtý gól svojho tímu. Pre rodáka z Banskej Bystrice je to 16. asistencia a celkovo 24. bod (8 gólov + 16 prihrávok).

Výsledky štvrtkových zápasov kanadsko- americkej NHL:

Philadelphia – New York Islanders 4:3 po predĺžení (0:1, 2:0, 1:2 – 1:0) – Andrej Meszároš (Philadelphia) 1+0

Detroit – Dallas 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Montreal – Toronto 4:5 (1:3, 2:1, 1:1)

Nashville – Chicago 0:3 (0:1, 0:0, 0:2) – Tomáš Kopecký (Chicago) 1+0, Marián Hossa (Chicago) 1+0

Vancouver – St. Louis 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Los Angeles – Minnesota 4:2 (1:0, 1:2, 2:0) – Michal Handzuš (Los Angeles) 0+1.