Tlačové správy

Niké liga na dedine – Víťazmi sú Žabokreky aj Bošany

Pravý futbalový sviatok sa konal v Bošanoch. Derby 28. kola siedmej ligy bolo zároveň exkluzívnym zápasom Niké ligy na dedine.

Ilustračný obrázok k článku Niké liga na dedine – Víťazmi sú Žabokreky aj Bošany
Zdroj: Niké, Fond pre budúcnosť športu

Rovnako, ako v najvyššej súťaži, nechýbal VAR, fanzóna, tombola, fotenie s trofejou, rôzne súťaže, ale ani predzápasová Hecovačka, ktorej súčasťou bol Fond pre budúcnosť športu.

Nová klubovňa a ďalšie zázemie

Hecovačka je z Niké ligy známa z derby zápasov. Strieľalo sa už do terčov aj z polovice ihriska do bránky. Tentokrát mali hráči oboch tímov päť pokusov z hranice pokutového územia a ich úlohou bolo dostať loptu čo najbližšie k stredovej značke. V dramatickom boji boli o niečo presnejší hráči Žabokriek, ktorí vyhrali grant z Fondu pre budúcnosť športu v hodnote 2 000 €. Smutní však nezostali ani domáci, pretože ako je spomenuté v nadpise, vyhrali oba tímy. Bošanci získali 1000 €. „Pred zápasom sme hráčov chceli namotivovať. Sľúbili sme im, že v prípade víťazstva bude celá získaná suma ich. Po prehre sme ju rozdelili. Polovička pôjde na zázemie a utužovanie vzťahov u mládežníkov, z ktorých napríklad dievčatá v kategórii U15 ovládli druhú ligu. V prípade A-mužstva polovičku použijú na vybudovanie klubovne,“ vyjadril sa člen výboru OFK Bošany Peter Šišmič.

Zdroj: Niké, Fond pre budúcnosť športu

Rýchlo sme premostili na historickú slávnosť, ktorú v obci neďaleko Partizánskeho navštívilo ohromných 3562 divákov. „Počet divákov všetkých prekvapil. Počas predpredaja sme mali nejaké indície, ale taký ošiaľ sme určite nečakali.“ Najviac divákov (1500) zavítalo v Bošanoch doposiaľ na zápas proti Slovanu v roku 2010 v rámci osláv 90. výročia založenia klubu. „Všetci sme si Niké ligu na dedine náramne užili. Chalani odchádzali zo štadióna až nadránom. Pre nezainteresovaných divákov boli pred zápasom nejaké pochybnosti, ale akonáhle uvideli celú šou, tak zmenili názor.“ Kolo pred koncom sezóny sa Bošanci nachádzajú v strede tabuľky. Vyhli sa záchrane, a preto na ňu budú spomínať vo vysoko pozitívnom duchu.

Zdroj: Niké, Fond pre budúcnosť športu

Pred zápasom mali dlhší tréning

Ohromný zážitok a doživotné spomienky na Niké ligu na dedine majú aj hostia, ktorí okrem úspechu v Hecovačke získali aj tri body do tabuľky. „Bolo to pre nás niečo výnimočné, nový zážitok, za ktorý by som sa všetkým zainteresovaným chcel poďakovať. Hráči boli spokojní a mal som aj mnohé pozitívne ohlasy od fanúšikov, ktorí vycestovali,“ radostne opísal predseda Žabokriek Viliam Palák. Následky víťazstva v podobe dovoleniek ani netreba veľmi zdôrazňovať. Trojbodový zápis neprišiel náhodou. Predchádzala mu dôkladná príprava. „V porovnaní s ostatnými súbojmi sa hráči viac hecovali a v piatok pred zápasom mali napríklad dlhší tréning.“

Aj predseda hosťujúceho tímu zalovil v pamäti. Žabokreky nad Nitrou doposiaľ nehrali pred viac ako 500 divákmi. Jasné mu bolo aj to, v čom im pomôže grant z Fondu pre budúcnosť športu. „Kúpime novú výstroj pre našich žiakov a prípravkárov.“ Na futbalistov priamo zo Žabokriek však neustále kladú dôraz. „Dorast aktuálne nemáme, pretože 6 našich hráčov sa pred sezónou presunulo do A-tímu. Na druhej strane napĺňame naše ciele a to, aby viac ako polovicu hrajúcich hráčov tvorili futbalisti z našej obce.“

Zapojte sa do Fondu aj vy!

Futbalisti Bošian a Žabokriek sa ku grantu z Fondu pre budúcnosť športu dostali vďaka Hecovačke. Vy však podporu môžete získať ak natočíte video a nahráte ho na www.nikefondsportu.sk. Prajeme veľa šťastia!

Zdroj: Niké, Fond pre budúcnosť športu

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Niké, Fond pre budúcnosť športu
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM