Webnoviny - Svet

NITRA: Pezinok bol v celej sezóne o kúsok lepší

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Igor Svítok PEZINOK 20. mája (WEBNOVINY) – Pezinčania mali síce od začiatku piateho finále nad Nitranmi herný aj bodový náskok, ale ten nebol vyšší ako 14-bodový. Hostia sa domácim viackrát priblížili na 7 aj 5 bodov, no v rozhodujúcich momentoch im chýbala strelecká odvaha. Keď 1:41 min pred koncom 40-ročný veterán Lukjanec trojkou zvýšil náskok domácich na 66:58, vzápätí získal loptu a Jackson zvýšil na 68:58, o deviatom titule Pezinka už nebolo pochýb.

„Podali sme veľmi kvalitný výkon v obrane aj útoku. Mali sme motiváciu navyše aj v tom, že sme Nitre chceli odplatiť prehru z vlaňajšieho rozhodujúceho zápasu z domácej palubovky, ktorá nás mátala. Som rád, že sa nám to podarilo,“ komentoval kapitán víťazného tímu Peter Mičuda. Jedným z dôležitých ťahov pezinského trénera Františka Róna pred piatym finále bolo zaradenie defenzívneho špecialistu Marka Kozlíka do základnej zostavy. Kozlík odohral v piatom finále 22 minút, splnil svoju úlohu v obrane výborne a k tomu pridal aj dve dôležité trojky. „V celej sérii som nastupoval s úlohou ubrániť rozohrávača Scotta, čo sa mi až na zápasy v Nitre aj darilo. O našom víťazstve rozhodlo väčšie srdce a to, že sme hrali doma. Podali sme výborný kolektívny výkon, moje pocity sú neskutočné,“ nadchýnal sa 23-ročný krídelník. O 15 rokov starší Mičuda pochválil celé družstvo, ale v rámci celej sezóny vyzdvihol aj individuality. „Nitru sme zdolali kolektívnym výkonom. Oproti uplynulej sezóne sme mali pod košom Nicholsona, ktorý bol dominantným pivotom nielen v Pezinku, ale v celej súťaži. Na rozohrávke podávali výborné výkony Miloševič a Jackson, ale chytali sa aj ostatní,“ uviedol skúsený pivot.

Po opadnutí primárneho sklamania uznali kvality svojho premožiteľa aj nitrianski hráči. Český pivot a známy „trojkár“ v službách BK SPU Stanislav Votroubek sa po prehre v rozhodujúcom súboji zamyslel v kontexte celej sezóny. „Keď človek odohrá 50–55 zápasov v sezóne a prehrá ten posledný a rozhodujúci, veľmi to mrzí. Na druhej strane, sú aj horšie veci na svete ako prehra v piatom zápase finále. Pezinok bol šťastnejší a zrejme aj o kúsok lepší v celom extraligovom ročníku, ale ja som rád aj za 2. miesto,“ konštatoval Votroubek. Jeho spoluhráč Daniel Novák videl podstatu pezinského triumfu najmä v lepšom vstupe do rozhodujúceho stretnutia. „Úvodná štvrtina rozhodla. Po počiatočnej nervozite sa domáci dostali do tempa trojkami. Potom si náskok udržali aj preto, že sme v rozhodujúcich momentoch nepremenili svoje pokusy. Domáci si tiež vytvorili lepší tlak na hráčov ako my, a to rozhodlo. Zápas inak nebol herne výnimočný, nič extra,“ zhodnotil Daniel Novák.

Na poklonu súperovi nezabudol ani nitriansky tréner Ľubomír Urban. Čo sa mu vlani so svojimi zverencami podarilo v piatom finále, mu tentoraz na palubovke súpera nevyšlo. „Tento zápas treba vidieť v kontexte celej sezóny. Od začiatku duelu sme ťahali za kratší koniec, Pezinok bol agresívnejší a lepšie strieľajúci. Naše individuálne kvality neboli natoľko účinné, aby sme skórovali častejšie a dokázali stiahnuť náskok domácich. Na začiatku som predpokladal, že domáce prostredie môže byť napokon v tejto finálovej sérii rozhodujúce, čo sa aj potvrdilo. V celej sezóne bol Pezinok v domácich zápasoch vždy o kúsok pred nami a titul si zaslúžil,“ komentoval Urban.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM