Webnoviny - Svet

NITRA: V sobotu prehliadky pamätihodností zadarmo

WEBNOVINY.SK

Nitra Foto: latrynask.blog.cz

NITRA 17. februára (WEBNOVINY) – Prehliadky pamätihodností Nitry zadarmo čakajú na všetkých záujemcov v sobotu 20. februára. Sú súčasťou osláv Svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu. Dopoludnia sú pripravené prehliadky Horného a Dolného mesta, ktoré v spolupráci s Nitrianskym informačným systémom organizujú študenti Katedry manažmentu kultúry a turizmu Univerzity Konštantína Filozofa. Podľa potreby budú v slovenskom, anglickom, nemeckom alebo v španielskom jazyku. Od 14:00 sa sprievodcovského žezla ujmú profesionálni sprievodcovia. “Na základe rastúceho záujmu a skúseností z minulých rokov sme aj v tomto roku pripravili viac menších a kratších prehliadok, aby si návštevníci mohli vybrať z bohatšej ponuky, prípadne absolvovať viac v priebehu dvoch hodín,” uviedol vedúci Nitrianskeho informačného systému Juraj Novák.

V ponuke tematických prehliadok budú aj novinky. “Ústrednou témou podujatia, úzko súvisiacou s rokom 2010 ako rokom kresťanskej kultúry, budú Svedkovia tradícií, ktorí predstavia pamiatky nielen z pohľadu historického, ale aj priblížia tradície, ktoré sa k nim viažu,” dodal Novák. Všetky potrebné informácie získajú návštevníci pri informačnom pulte na začiatku pešej zóny. Malí turisti sa môžu tešiť na detské prehliadky historického centra, rôzne hry, súťaže a zábavu v detskom kútiku. Začiatok prehliadky s profesionálnym výkladom sprievodcu a predstaviteľa či správcu pamiatky je o 14:00 a o 15:00, každá trvá 50 minút.

Cieľom podujatia je prezentovať prácu profesionálnych sprievodcov cestovného ruchu a priblížiť domácim obyvateľom i návštevníkom mesta históriu a kultúru Nitry. Pre obmedzenú kapacitu sa treba na jednotlivé prehliadky vopred nahlásiť do 20. februára do 12:00, a to osobne v priestoroch Nitrianskeho informačného systému alebo telefonicky na číslach 037/ 16 186 alebo 037/741 09 06.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie