Rastislav Búgel Hokej

Nitrianska požiadavka ohľadne rozhodcov pristála na stole Pro-Hokeja: TOTO je odpoveď Richarda Litnera

Nitriansky hokejový klub HK Nitra požiadal o delegovanie zahraničných rozhodcov na zvyšné zápasy finálovej série. Odpoveď Richarda Lintnera na seba nenechala dlho čakať.

Ilustračný obrázok k článku Nitrianska požiadavka ohľadne rozhodcov pristála na stole Pro-Hokeja: TOTO je odpoveď Richarda Litnera
Zdroj: TASR

Riadiaci orgán hokejovej Tipsport Ligy, spoločnosť Pro-Hokej zareagovala na žiadosť HK Nitra, ktorá požiadala o delegáciu medzinárodných rozhodcov na zostávajúce finálové zápasy. Stav finálovej série medzi Nitrou a Banskou Bystricou je nerozhodný 2:2 na zápasy.

K žiadosti HK Nitra sa na Facebooku vyjadril šéf Pro-Hokeja Richard Lintner: „Riadiaci orgán súťaže Pro-Hokej nemá vážnejšie výhrady k rozhodovaniu doterajších zápasov Slovnaft play off Tipsport Ligy, avšak evidujeme súčasnú situáciu, kedy je k dispozícii menší počet rozhodcov pre finále než bolo pre štvrťfinále či semifinále. Nitriansku požiadavku síce evidujeme, ale nemáme kompetencie na delegovanie činovníkov stretnutí. Ako riadiaci orgán však nemáme nič proti tomu, ak by sa komisia rozhodcov SZĽH rozhodla na zvyšné finálové duely delegovať kvalitných arbitrov zo zahraničia.“ Zostávajúce finálové duely preto s najväčšou pravdepodobnosťou povedú rozhodcovia zo Slovenska.

Môže vás zaujímať"

HK Nitra sa obracia na komisiu rozhodcov: Chce zahraničných arbitrov v zvyšných zápasoch finále!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie