Webnoviny - Svet

Nore Mojsejovej sa nepáčil prieskum, chce žalovať agentúru

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 10. decembra (WEBNOVINY) – Strana slobodné slovo Nory Mojsejovej, ktorá vznikla transformáciou z Aliancie nového občana (ANO) Pavla Ruska, podá v stredu trestné oznámenie na agentúru Polis Slovakia pre predvolebný prieskum verejnej mienky. Informoval o tom portál Topky.sk s odvolaním sa na predsedníčku strany Noru Mojsejovú.

„Podávame trestné oznámenie za nezodpovedné masírovanie verejnej mienky. Agentúra zverejnila prieskum, podľa ktorého by sa 50 percent voličov nezúčastnilo na marcových parlamentných voľbách a tiež zverejnila len percentuálne podiely a poradie strán. Vôbec sa nevenovali tomu, koľko voličov je ešte nerozhodnutých,“ uviedla Mojsejová. Podľa Nory Mojsejovej bol prieskum zmanipulovaný a „odfláknutý,“ píšu Topky.sk.

„Agentúra Polis zverejnila výsledky prieskumu, za ktorý neberie zodpovednosť. Budem preto požadovať vyvodenie zodpovednosti,“ uviedla predsedníčka strany a dodala: „Myslím si, že tento posledný prieskum bol niekým zaplatený.“

Šéf agentúry Polis Slovakia Ján Baránek pre Topky.sk odmietol akékoľvek pochybnosti. „Prieskum pochopiteľne nebol objednaný, či zaplatený žiadnym politickým subjektom a nebol robený v prospech nikoho,“ uviedol v reakcii pre Topky.sk Baránek a vyjadril názor, že Nora Mojsejová by sa mala venovať niečomu, čomu rozumie.

Podľa posledného prieskumu verejnej mienky agentúry Polis Slovakia by najviac hlasov vo voľbách získala strana Smer-SD 40,2 percenta hlasov. Druhou najsilnejšou stranou by bola SDKÚ-DS so ziskom 9,6 percenta.

Nasledovalo by KDH s 8,7 percentami. Kresťanskí demokrati by mali šestnásť poslancov v zákonodarnom zbo­re.

O jedného poslanca menej by mali SaS a Most-Híd. SaS by volilo 8,3 percenta opýtaných a Most-Híd 8,1 percenta. Poslednou stranou, ktorá by sa dostala do parlamentu, by bola SNS so ziskom 5,7 percenta, čo by národniarom zabezpečilo jedenásť poslaneckých kresiel.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM