Webnoviny - Svet

Nová členka predstavenstva Henkel

WEBNOVINY.SK

Düsseldorf 27. septembra (WBN/PR) – Spoločnosť Henkel oznámila vymenovanie Kathrin Menges do funkcie novej členky Predstavenstva a Výkonnej viceprezidentky pre ľudské zdroje. „Sme radi, že sa Kathrin stala novou členkou nášho predstavenstva. Podobne ako pri predchádzajúcich zmenách v predstavenstve, darí sa nám budovať nasledujúcu generáciu lídrov z vlastných rád. Vďaka svojim dlhoročným odborným skúsenostiam v oblasti ľudských zdrojov, zručnostiam a vodcovským schopnostiam je správnou osobou pre túto náročnú úlohu,“ povedal Kasper Rorsted, výkonný riaditeľ spoločnosti Henkel, ktorý až doteraz zodpovedal za oblasť ľudských zdrojov v predstavenstve.

Kathrin Menges naštartovala svoju profesijnú dráhu v oblasti ľudských zdrojov v roku 1990 v Bankge­sellschaft Berlin AG. V spoločnosti Henkel pracuje od roku 1999, spočiatku pracovala v divízii Schwarzkopf v Hamburgu a neskôr v roku 2005 prestúpila do centrály spoločnosti v Düsseldorfe. V roku 2009 sa stala korporátnou senior-viceprezidentkou a globálnou šéfkou ľudských zdrojov.

„Henkel v pozícii celosvetovej spoločnosti bojuje o najlepšie talenty z celého sveta. Sme radi, že spoločnosť má skvelú reputáciu zamestnávateľa, ktorému sa darí rozvíjať talenty. Teším sa, že prispejem strategickým riadením ľudských zdrojov k ďalším úspechom spoločnosti Henkel,“ povedala Kathrin Menges.

Spoločnosť Henkel so svojimi vedúcimi značkami a technológiami celosvetovo pôsobí v troch oblastiach podnikania: Starostlivosť o domácnosť, Starostlivosť o telo a Adhesive Technologies (Lepidlá Technológie). Spoločnosť, založená v roku 1876, so svojimi známymi značkami Persil, Schwarzkopf a Loctite globálne zastáva vedúce postavenie na trhu tak v spotrebiteľských ako aj priemyselných odvetviach. Henkel zamestnáva okolo 48 000 pracovníkov a v roku 2010 dosiahol tržby vo výške 15,092 mld. EUR a upravený prevádzkový zisk vo výške 1,862 mld. EUR. Prioritné akcie Henkel sú evidované v indexe DAX a Henkel sa radí medzi 500 obratovo najsilnejší spoločností sveta (Fortune Global 500). Spoločnosť Henkel Slovensko, ako súčasť Henkel Central Eastern Europe, dosiahla v roku 2010 na domácom trhu obrat vo výške 85,4 milióna EUR. Ku koncu roka 2010 spoločnosť zamestnávala 472 pracovníkov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM