Svet Futbal Zo zahraničia

Nová éra v Iráne? Futbalovej reprezentácii po takmer 40 rokoch fandili aj ženy

Po takmer štyroch desaťročiach mohli príslušníčky nežného pohlavia sledovať priamo na štadióne zápas iránskej futbalovej reprezentácie.

Ilustračný obrázok k článku Nová éra v Iráne? Futbalovej reprezentácii po takmer 40 rokoch fandili aj ženy
Zdroj: TASR

Približne stovka vybraných žien povzbudzovala zverencov trénera Carlosa Queiroza v utorňajšom prípravnom súboji s Bolíviou (2:1) na Štadióne Azadi v Teheráne, informovala agentúra DPA.

„Ich zanietenosť pri fandení bola veľmi zaujímavá. Môže to byť začiatok novej éry v Iráne, ktorú vrelo vítam,“ pochvaľoval si Queiroz prítomnosť žien na tribúne. Aj v iránskych médiách sa ich účasť na zápase rozoberala v pozitívnych kontextoch.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Zákaz pre ženy chodiť na futbalové štadióny uložilo náboženské vedenie krajiny po revolúcii v roku 1979. Prezident Hassan Rouhani ho chcel zrušiť, ale nedokázal presvedčiť vedúcich duchovných v Iráne.

Protesty narástli vlani, najvýraznejšie pred kvalifikačným zápasom na majstrovstvá sveta 5. septembra proti Sýrii, keď sýrskym ženám povolili vstup, ale iránskym nie. Samotní reprezentanti takisto kritizovali zákaz a vyzvali na jeho zrušenie.

Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM