Ľubomír Hudačko Hádzaná

Nová tvár v tíme prešovských hádzanárov: Do kádra pribudol Abramovič z Čiernej Hory

Tréningy hádzanárov sú už aj s trénerom Golužom, bez trojice úspešných českých reprezentantov a s novou posilou. Ňou je Čiernohorec Abramovič.

Ilustračný obrázok k článku Nová tvár v tíme prešovských hádzanárov: Do kádra pribudol Abramovič z Čiernej Hory
Zdroj: TASR

Už od 8. januára zaberajú hráči slovenského hádzanárskeho majstra Tatrana Prešov v príprave na pokračovanie tejto sezóny. Kvôli reprezentačným povinnostiam ale tím pracoval v obmedzenom zložení a pod vedením trénera Stanislava Kolpaka, keďže hlavný tréner Slavko Goluža v týchto dňoch absolvoval seminár Master coach nevyhnutný pre pôsobenie v európskych súťažiach. V takmer kompletnom zložení aj s chorvátskym trénerom sa tím na prvom tréningu zíde v piatok 19. januára o 18. hodine.

Perspektívny Abramovič

Mužstvo počas reprezentačnej prestávky posilnil čoskoro 20-ročný reprezentant Čiernej hory Petar Abramović, ktorý doteraz pôsobil v mužstve RK Lovčen Cetinje. To v tejto sezóne európskych pohárových súťaží (Challenge Cupe) nastúpilo v novembri proti Považskej Bystrici. Abramović strelil v oboch dueloch po dva góly. Petar hráva na ľavej spojke a v Prešove bude obliekať dres s číslom 33. „Je to veľmi perspektívny hráč. Prichádza z okolia, ktoré je známe kvalitnou hádzanárskou školou. Má dobré parametre a je ďalším prísľubom pre hádzanú v Tatrane, kde sme si stanovili cestu práce s mladými hráčmi, ktorých chceme zakomponovať s tými skúsenejšími,“ prezradil o novom hráčovi manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

Ďalšou novinkou je predĺženie zmluvy s pivotom Leonom Vučkom. Klub s hráčom zmluvu, ktorá mala pôvodne vypršať na konci sezóny, predĺžil o dva roky, teda do roku 2020. „Zmluvu sme sa rozhodli predĺžiť vzhľadom na spokojnosť s jeho výkonmi. Leon sa na Slovensku dobre uchytil nielen herne, ale aj jazykovo. Chceme, aby v kombinácii s ďalším mladým chorvátskym pivotom Antem Babičom, ktorý má v klube dlhodobý kontrakt, obaja vytvorili stabilnú dvojicu na poste pivota,“ dodal na margo predĺženia zmluvy Benický.

Bez trojice

Nový hráč sa k tímu pripojil prvýkrát v utorok a v piatok 19. januára o 18. hodine nebude chýbať na prvom tréningu v tomto roku pod vedením Slavka Golužu. Ten absolvuje tím určite bez trojice českých reprezentantov Jakuba Hrstku, Tomáša Čípa a Michala Kasala, ktorí úspešne reprezentujú svoju krajinu na ME v Chorvátsku a po senzačnom víťazstve nad olympijskými víťazmi z Dánska (28:27) a víťazstve nad Maďarskom (33:27) postúpili zo skupiny do hlavnej časti turnaja. K dispozícii už ale bude ukrajinský reprezentant Igor Čupryna, ako aj slovenský reprezentant Tomáš Rečičár, ktorí mali na prelome rokov reprezentačné povinnosti v národných výberoch. Lukáš Urban sa do tréningového procesu postupne vracia po zranení kolena, ktoré mu neumožnilo štartovať za reprezentáciu.

„Chlapci po návrate k mužstvu pracujú veľmi tvrdo predovšetkým na kondičnej, fyzickej príprave, ktorá sa ukazuje na dobrej úrovni. Popracujeme na taktických veciach a pre zlepšenie herného prejavu potrebujeme zápasy,“ uviedol Benický. Individuálne sa pripravuje Dominik Krok, ktorého stav sa po čiastočnej fraktúre ihlice na nohe zlepšuje a v tomto týždni začne s prípravou na stacionárnom bicykli. Individuálne sa pripravuje aj Oliver Rábek, ktorý takisto robí všetko preto, aby sa ešte v tejto sezóne vrátil po komplikovanej operácii a zranení ramena do zostavy tímu.

Finále pohára

Spoločná príprava bude iba veľmi krátka, keďže už v nedeľu 21. januára od 16. hodiny čaká prvý tím Tatrana úvodný extraligový domáci zápas proti Malackám. Následne hneď v utorok 23. januára od 18.30 hod. je v Tatran handball aréne na programe prvý zápas finále Slovenského pohára proti Považskej Bystrici. Odveta sa odohrá o týždeň neskôr 30. januára od 18. hod. u súpera. Medzitým sa prvý tím predstaví 27. januára v Šali a druhý tím 24. januára v Malackách a 26. januára v Topoľčanoch. Pred začiatkom súbojov v skupinovej fáze Pohára EHF (10. februára v Silkeborgu) ešte hrá v sobotu 3. februára na domácej palubovke s lídrom SEHA Gazprom league a úradujúcim víťazom Ligy majstrov Vardarom Skopje.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie