Webnoviny - Svet

Novak Djokovič má za sebou najvážnejšie zranenie

WEBNOVINY.SK

BAZILEJ 3. novembra (WEBNOVINY) – Srbský tenista Novak Djokovič po šesťtýždňovej turnajovej prestávke a postupe do osemfinále na halovom turnaji ATP vo švajčiarskom Bazileji na tlačovej besede priznal, že jeho zdravotné problémy z polovice septembra naozaj neboli malicherné.

„Vraciam sa na dvorce po najvážnejšom zranení v mojej doterajšej kariére. Viac ako štyri týždne som nemohol vôbec nič robiť. V tréningovej záťaži som len týždeň a pol. Samozrejme, nestačí to na to, aby som hneď predvádzal môj najlepší tenis. Stratil som rytmus,“ skonštatoval zverenec Mariána Vajdu Djokovič, ktorý sa na úvod podujatia Swiss Indoors Basel v rodnom meste Rogera Federera potrápil s belgickým veteránom Xavierom Malissom (6:2, 4:6, 7:5).

Obhajca miestneho titulu Djokovič sa vo štvrtok predstaví medzi najlepšími šestnástimi proti poľskému kvalifikantovi Lukaszovi Kubotovi.

Srb šesť dní po triumfe na newyorských US Open obetavo nastúpil v belehradskom semifinále Davisovho pohára, ale pre natiahnutie svalu na chrbte nedohral 18. septembra zápas proti Argentínčanovi Juanovi Martínovi Del Potrovi. Odvtedy absentoval.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM