Správy

Novinár Roberto Saviano na Facebooku: Talianske mafie sa na Slovensku ukrývajú roky

Taliansky novinár Roberto Saviano sa rozhovoril prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Vraví, že talianske mafie sa na Slovensku ukrývajú už dlhé roky.

Ilustračný obrázok k článku Novinár Roberto Saviano na Facebooku: Talianske mafie sa na Slovensku ukrývajú roky
Zdroj: TASR

Slovensko sa začalo mafiou zaoberať až po smrti mladého novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. Talianske mafie sa však na Slovensku ukrývajú a investujú tam už roky, napísal vo štvrtok na Facebooku taliansky novinár Roberto Saviano. Od zverejnenia knihy o talianskej mafii v roku 2006 sa mu vyhrážajú smrťou, žije preto pod policajnou ochranou.

Saviano vo svojom príspevku v taliančine i angličtine pripomenul, že Ugo De Lucia, zabijak zločineckej skupiny Camorra, ktorý zavraždil aj 22-ročnú nevinnú Gelsominu Verdeovú, bol vo februári 2005 zatknutý v Poprade. Podľa Saviana je v Bratislave prítomný aj klan Sarno.

„Ján Kuciak bol zabitý, pretože bol sám pri vyšetrovaní úlohy mafií vo svojej krajine. Položme si otázku, prečo sú novinári – od Giancarla Sianiho po Annu Politkovskú, od Antonia Russa po Daphne Caruanovú Galiziovú – stále tak zraniteľní, že ich možno považovať za obetovateľných na oltár podnikania… Nevinná krv Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa pripája k dlhému a neúnosnému zoznamu novinárov, pokúšajúcich sa odhaliť pravdy, ktoré museli zostať v tieni, niekedy v súvislosti s prepojeniami medzi zločineckými organizáciami a politikou,“ napísal Saviano, autor bestselleru Gomorra, ktorý poodhalil fungovanie Camorry.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM