Webnoviny - Svet

Novinku Keleovej-Vasilkovej uviedla E. Vášáryová

WEBNOVINY.SK

Foto: Ikar BRATISLAVA 21. mája (WEBNOVINY) – Najnovší román Táne Keleovej-Vasilkovej s názvom Sľub vo štvrtok podvečer uviedla do života herečka Emília Vášáryová. V spoločnosti autorkinej rodiny, priateľov, zástupcov vydavateľstva Ikar a médií knihu pokrstili symbolicky 20. mája čistou vodou. Večer prítomným spríjemnil klavírny virtuóz Richard Rikkon a vystúpenie 20-členného Bratislavského chlapčenského zbo­ru.

Najnovší román je v poradí už dvadsiatou prvou knihou obľúbenej slovenskej autorky a jubilejnou dvadsiatou vydanou v Ikare. Najúspešnejšia slovenská autorka je skutočnou rekordmankou. Dosiaľ sa predalo 750-tisíc výtlačkov jej románov. Keleová-Vasilková je niekoľkonásobnou držiteľkou ocenení Zlatá a Platinová kniha.

Román Sľub je príbehom dvoch priateliek s rozličnými osudmi. Veterinárka Alica je šťastne vydatá, má dve deti, prácu, ktorá ju teší a kopu snov. Ten najväčší z nich je cestovať a spoznávať iné krajiny, a práve preto s manželom plánujú cestu po Európe. Novinárka Iveta je slobodná a bezdetná. Miluje svoju prácu, domček na okraji Bratislavy a výlety po Malých Karpatoch. K svojmu šťastiu chlapa ani dieťa nepotrebuje, ako s obľubou vravieva.

Informácie agentúre SITA poskytla PR manažérka vydavateľstva Ikar Mária Lešková.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM