Kultúra

Novinky na plátnach kín: Užite si Rýchlo a zbesilo, horor i Labkovú patrolu

Začiatok augusta priniesol do kín trojicu filmových noviniek. V ponuke je akčné krimi, mysteriózny horor i animovaný rodinný film.

Ilustračný obrázok k článku Novinky na plátnach kín: Užite si Rýchlo a zbesilo, horor i Labkovú patrolu
Zdroj: pixabay

Dwayne Johnson a Jason Statham vyvádzajú v akčnej jazde, ktorá je opäť o niečo rýchlejšia a zbesilejšia v novinke Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw (r. David Leitch). Keď sa títo dvaja postavili prvýkrát tvárou v tvár vo filme Rýchlo a zbesilo 7, bola z toho nenávisť na prvý pohľad. Predĺžená ruka spravodlivosti Luke Hobbs (Dwayne Johnson) a zbehnutý agent britskej tajnej služby Deckard Shaw (Jason Statham) boli proti svojej vôli nakoniec donútení spolupracovať a napriek nekonečnej averzii sa im to celkom podarilo. Aj preto by ich nemalo zaskočiť, že dostali spoločnú zákazku, nájsť a zneškodniť tajnú britskú agentku, ktorá údajne zbehla do nepriateľského tábora.

Shaw má v tejto operácii celkom jasnú motiváciu, pretože ich spoločným cieľom je jeho mladšia sestra Hattie (Vanessa Kirby). Všetko je však úplne inak, čo Hobbs aj Shaw zistia hneď potom, ako ju nájdu. Hattie sa totiž na vlastnú päsť pokúsila zastaviť istého pána Brixtona (Idris Elba), ktorý usiluje o vyhladenie polovice ľudstva, a zobrala mu niečo, čo k tomu súrne potrebuje. A pretože Brixton má materiálnu a prekvapivo aj fyzickú prevahu, musí vziať Hobbs aj Shaw nohy na plecia. Naháňačka vedie cez upršaný Londýn, rádioaktivitou zamorené okolie Černobylu až na Hobbsovu rodnú Samou v Polynézii. Avšak ani tu nie sú pred niektorými ľuďmi v bezpečí.

Náš prehľad pokračuje pod videom!

Zdroj: YouTube.com

Slnovrat je názov nového filmu scenáristu a režiséra Ariho Astera (Prekliate dedičstvo). Tentoraz prináša horor, ktorý dokazuje, že to najtemnejšie z nás sa môže ukázať aj počas krásnych slnečných dní. Dani a Christian (Florence Pughová a Jack Reynor) sú mladý americký pár, v ktorom to začína škrípať.

Po tragickej udalosti v Daniinej rodine ich dočasne zblíži smútok. Dievča sa pridá k svojmu priateľovi a jeho kamarátom, mieriacim na výlet, aký sa odohrá len raz za život – v odľahlej švédskej dedine sa chcú zúčastniť na oslave letného slnovratu. Ocitnú sa tak vo svete plnom záhadných a nebezpečných starodávnych obradov. To, čo sa začne letnou pohodou v krajine zaliatej slnkom, naberie nečakaný spád. Raj na zemi sa postupne mení na čoraz hrozivejšie peklo.

Náš prehľad pokračuje pod videom!

Zdroj: YouTube.com

Od 1. augusta je v kinách aj Labková patrola, rodinný animovaný film, jeden z najväčších detských hitov súčasnosti. V Adventure Bay sa schyľuje k veľkej udalosti. Neohrozená Labková patrola totiž zažije svoje najnovšie a špeciálne dobrodružstvo v kinách na veľkom plátne.

Chlapec Ryder a jeho psí záchranársky tím predstavia výnimočné dlhé epizódy, v ktorých bude mať svoje miesto a dôležitú úlohu každý z členov skupiny a jeho zvláštne schopnosti. Teda požiarnik Marshall, technik Rubble, policajt Chase, mechanik Rocky, vodný záchranár Zuma i letecká záchranárka Skye.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie