Kultúra

Novinky na plátnach kín: Vychutnajte si drámu, dobrodružný film i romantickú komédiu

Víkend je v plnom prúde a vy stále nemáte program? Pozrite si, aké filmové novinky si môžete vychutnať v slovenských kinách.

Ilustračný obrázok k článku Novinky na plátnach kín: Vychutnajte si drámu, dobrodružný film i romantickú komédiu
Zdroj: pixabay

V ponuke je dokument na tému eutanázie, dráma drogovo závislého Kvička, ale aj česká romantická komédia. Milovníkov zvierat a zimy môže zaujať francúzsko-fínsko-nórsky dobrodružný rodinný film, ktorý vraj režisér Guillaume Maidatchevsky nakrútil tak trochu na objednávku svojich detí.

Punk je hned! je názov nového slovensko-českého filmu debutujúceho režiséra Juraja Šlauku. Snímka, inšpirovaná detailne odpozorovaným životom pankáčov prebývajúcich na periférii, rozpráva príbeh 30-ročného drogovo závislého Kvička, ktorý žije v rozpadajúcom sa podnájme so svojou družkou a s dvojročným synom. Jeho impulzívne správanie, ktoré neráta s dôsledkami, mení jeho život na voľný pád.

Náš prehľad pokračuje pod videom!

Zdroj: YouTube.com

Od 21. marca je v kinodistribúcii aj Dobrá smrť, film, ktorým chcú tvorcovia prispieť k „detabuizácii“ smrti. Režisér a producent Tomáš Krupa v dokumente rozpráva skutočný príbeh 72-ročnej Angličanky Janette Butlin. Prináša príbeh jednej rodiny, ktorá sa pre dedičné nevyliečiteľné ochorenie ocitá v hraničnej situácii medzi životom a smrťou. Janette je nevyliečiteľne chorá a chce dôstojne zomrieť, ale britské zákony to nedovoľujú.

V jej rodine má ochorenie na svalovú dystrofiu dlhú históriu, geneticky sa prenáša z jednej generácie na druhú. Jej matka prežila desaťročia uväznená vo svojom vlastnom tele. Janette pozná prognózu choroby a volí si dobrovoľnú, lekárom asistovanú smrť. Skontaktuje sa s doktorkou Erikou vo Švajčiarsku, ktorá pomáha beznádejne chorým pacientom odísť. Skôr než podnikne svoju poslednú cestu z Anglicka do Švajčiarska, chce svoje rozhodnutie vysvetliť členom rodiny a blízkym priateľom.

Náš prehľad pokračuje pod videom!

Zdroj: YouTube.com

Ako spomienku na zimu môžu zvlášť malí diváci poňať film Putovanie so sobíkom. Rozpráva príbeh o prvom roku života malého divokého soba, krehkého a zraniteľného, ktorý musí čeliť mnohým výzvam a nebezpečenstvám. Jeho veľké dobrodružstvo sa odohráva vo Fínsku, v nádhernej laponskej prírode. Natáčanie filmu uprostred divočiny a v hlbokom mraze nebolo jednoduché. A nakrúcanie so zvieracími hrdinami všetko len komplikovalo.

Režisér filmu Guillaume Maidatchevsky vysvetlil hlavný dôvod, prečo sa odhodlal k takémuto náročnému natáčaniu slovami: „Natočil som do tej doby veľa dokumentov o zvieratách, až jedného dňa mi deti povedali – Nikdy si nenatočil film o Santových soboch! A naozaj som si uvedomil, že moje deti vďaka iným filmom poznajú viac zvieratá zo savany alebo džungle než tie európske. A pritom práve tie máme neďaleko od svojich domovov a je dôležité ich poznať. A tak je Putovanie so sobíkom tak trochu na objednávku mojich detí!“

Náš prehľad pokračuje pod videom!

Zdroj: YouTube.com

Jar priniesla do kín aj český film LOVEnie. Romantickú komédiu nakrútil režisér Karel Janák (Snowboarďáci, Rafťáci, Cuky Luky Film), ktorý do nej obsadil Ester Geislerovú, Jakuba Prachařa, Martina Písaříka, Veroniku Žilkovú, Ondřeja Malého, Jaroslava Plesla i Slovenku Evu „Evelyn“ Kramerovú. Eliška má svadbu, čaká na svoj veľký deň, ale vytúžené „áno“ nakoniec nezaznie.

Ženích totiž v rozhodujúcej chvíli vezme nohy na plecia a utečie priamo spred oltára. Zdrvená nevesta má našťastie kamarátku, ktorá presne vie, čo robiť. Jej recept je jasný, Eliška potrebuje novú známosť a predovšetkým prísun sexu. Ideálne v opačnom poradí. Ona sama si milostný život užíva plnými dúškami, a preto hneď Eliške založila profil na osvedčenej zoznamke.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie