Webnoviny - Svet

Novinky prinesú do kín napätie, akciu a záhadný dom snov

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 5. októbra (WEBNOVINY) – Sériu októbrových filmových premiér otvorí vo štvrtok trojica snímok. Návštevníci a návštevníčky slovenských kín sa môžu tešiť na akčný mysteriózny triler Bez dychu, akčný triler Elitní zabijaci a mysteriózny triler Dream House.

Hviezda Twilightu pátra po svojej minulosti

V hlavnej úlohe snímky Bez dychu režiséra Johna Singletona sa predstaví Taylor Lautner, známy najmä ako Jacob Black z filmových adaptácií upírskej romantickej ságy Twilight. Tínedžera Nathana Harpera (Taylor Lautner), ktorý žije so svojimi rodičmi Kevinom (Jason Isaacs) a Marou (Maria Bello), neustále prenasleduje nočná mora. Navštevuje preto psychiatričku Geraldine Bennett (Sigourney Weaver).

Jedného dňa jeho susedka Karen (Lily Collins) pri príprave spoločného školského projektu objaví webovú stránku, ktorá ukazuje ako by mohli v súčasnosti vyzerať nezvestné deti. Narazia tak na chlapca meno Steven Price, ktorý vyzerá presne ako Nathan. Rýchlo zisťujú, že ľudia, ktorých pozná ako otca a matku, nie sú jeho skutočnými rodičmi. Viac ako čokoľvek iné túži Nathan odhaliť svoju pravú identitu. Do cesty sa mu však pripletú vládni agenti a začína ho prenasledovať polícia. Z prenasledovania sa stáva divoká a nebezpečná hra o Nathanov život, v ktorej pri ňom stojí Karen. Svoj boj o pravdu ale Nathan nehodlá vzdať.

Elitní zabijaci Jason Statham, Robert De Niro a Clive Owen

Akčný triler Elitní zabijaci Garyho McKendryho vznikol podľa kontroverzného bestselleru Ranulpha Fiennesa. Ten je podľa slov autora autentickou reportážou z nebezpečného sveta, o existencii ktorého nemajú „normálni smrteľníci“ ani tušenia – a tí, ktorí o ňom tušenie mali, už nie sú medzi živými. Kniha Ranulpha Fiennesa, ktorý sám slúžil v britských špeciálnych jednotkách (SAS), vyvolala rozruch. Oficiálne miesta na jednej strane tvrdili, že jej obsah nezodpovedá skutočnosti, na druhej strane ale nedodali svoju verziu udalostí, pretože vraj patria medzi utajované skutočnosti. „My sme neriešili, či to, čo je v knihe, zodpovedá či nezodpovedá realite. My sme vedeli, že je to fantastický príbeh. A podľa neho sme chceli natočiť skvelý film,“ vysvetlil režisér Gary McKendry. O scenár snímky sa postaral Matt Sherring.

Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov – príslušníkov SAS, ktorí zabili jeho troch synov. Ako odmenu ponúka svoje ropné polia. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane legenda medzi nájomnými zabijakmi Hunter (Robert De Niro). Keď ale po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na to podujať. Hunter však má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je na túto mimoriadnu úlohu najať Dannyho (Jason Statham) – Hunterovho žiaka a priateľa, ktorý je vo svojom odbore jednotka, no remeslo pred časom zavesil na klinec. Danny preto dostane na výber – ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, Hunter zostane nažive. Jednou z prekážok je mocná tajná organizácia, ktorá ochraňuje jeho ciele. Na čele bodyguardov príslušníkov SAS stojí ich bývalý člen Spike (Clive Owen), ktorý chce kolegov zachrániť za každú cenu.

Daniel Craig a Naomi Watts odhaľujú desivú záhadu domu snov

Mysteriózny triler Dream House režiséra Jima Sheridana a scenáristu Davida Loucku prichádza do kín s hviezdnym hereckým obsadením – Daniel Craig, Naomi Watts a Rachel Weisz. Hlavnou postavou je úspešný vydavateľ Will Atenton (Daniel Craig), ktorý skončí s prácou v New Yorku, aby sa spolu so ženou Libby (Rachel Weisz) a dcérami presťahoval do pokojného mestečka v Novom Anglicku. Postupne však zisťujú, že ich vysnívaný nový domov bol dejiskom vraždy matky a jej detí. Celé mesto verí, že zomreli rukou manžela a otca, ktorý incident prežil. Keď sa Will pustí do pátrania, stopa ho zavedie k susedke Ann Patersonovej (Naomi Watts), ktorá mala k zavraždenej rodine blízky vzťah. Will a Ann ale pri postupnom odhaľovaní hrôzostrašných udalostí zisťujú, že príbeh posledného človeka, ktorý opustil Willov vysnívaný dom je rovnako desivý, ako príbeh toho, kto do neho vstúpil po ňom.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.continental-film.sk, bontonfilm.sk, www.eeap.cz a www.csfd.cz.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM