Webnoviny - Svet

Novou prezidentkou ETC sa stala Petra Hedorfer

WEBNOVINY.SK

Petra Hedorfer Foto: messe-berlin.de BRATISLAVA 18. júna (WEBNOVINY) – Valné zhromaždenie Európskej komisie pre cestovný ruch (ETC) si v Bruseli za svoju novú prezidentku zvolilo generálnu riaditeľku Nemeckej národnej organizácie pre cestovný ruch Petru Hedorfer. Po troch rokoch tak vo funkcii nahradila bývalého generálneho riaditeľa rakúskej národnej turistickej organizácie Arthura Oberaschera. Viceprezidentmi sa stali Peter De Wilde (Belgicko), Ivan Róna (Maďarsko) a Dimitrij Piciga (Slovinsko). Informovala o tom Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR).

Podľa generálnej riaditeľky SACR Svetlany Gavorovej ETC od nového predsedníctva očakáva profesionálne a zodpovedné vedenie tejto organizácie, prehodnotenie nákladov činnosti ETC a skvalitnenie práce operačných skupín. "Uvítali sme a podporili aj nomináciu generálneho riaditeľa maďarskej národnej organizácie pre cestovný ruch Ivana Rónu do funkcie viceprezidenta. Pre Slovensko a podobne aj pre okolité štáty je dôležité, aby ETC zintenzívnila svoje aktivity na trhu Ruskej federácie,“ zhodnotila Gavorová.

Prioritami novej prezidentky ETC bude podpora členských národných organizácií cestovného ruchu vo svojich marketingových aktivitách na vzdialených trhoch, rozšírenie členstva ETC vo východnej a juhovýchodnej Európe a zachovanie súčasného postavenia Európy ako silnej konkurencieschopnej destinácie na medzinárodnom trhu. "Aby si Európa udržala svoju pozíciu, je nevyhnutné, aby ETC prehodnotila svoje aktivity využívajúc nový vývoj v distribučných kanáloch, marketingu cestovného ruchu a rozvoja produktov. Väčší dôraz začneme klásť na rozvíjajúce sa trhy a ekonomiky v Brazílii, Rusku, Indii a Číne). ETC bude naďalej lídrom na poli prieskumu a vývoja, čo je základom, na ktorom musia byť založené všetky naše aktivity,“ konštatovala Hedorfer.

ETC je najväčšou organizáciou cestovného ruchu v Európe. SACR je členom od roku 2001 a v orgánoch ETC zastupuje Slovensko generálna riaditeľka. Medzi hlavné ciele organizácie patrí propagácia Európy ako destinácie v mimoeurópskych krajinách, koordinácia aktivít súvisiacich s výmenou skúseností a know-how medzi členskými krajinami, získavanie a distribúcia štatistických informácií a prieskumov týkajúcich sa aktívneho zahraničného cestovného ruchu Európy. Na cieľových trhoch USA, Japonska, Kanady a Latinskej Ameriky komisia pôsobí prostredníctvom ETC Operation Groups.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM