Webnoviny - Svet

Nový album Prago Union prichádza na Slovensko

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 1. septembra (WEBNOVINY) – Česká hip-hopová skupina Prago Union vydá 1. septembra svoju tretiu štúdiovku s názvom V Barvách.

Album, ktorý mal byť pôvodne EP, vyjde prostredníctvom ich vlastného labelu Strojovna, pričom o distribúciu sa postará vydavateľstvo EMI. Na nahrávke sa bude nachádzať trinásť skladieb, pričom konceptom albumu sú farby.

„Dúfame, že poslucháč tak trochu pristúpi na našu hru, beztak je tu pre jeho zábavu. Rôzni ľudia majú napríklad asociované farby k dňom v týždni, ale nájdete málokoho, kto by to mal rovnako ako vy. Každá skladba má iný prístup, akým sa snaží svoju tému rozviesť, ale vždy by vám po jej vypočutí mala pred zatvorenými očami zostať daná farba. Snaha bola, aby tak fungovala hudba aj text bez toho, aby vo väčšine prípadov musela byť vyslovená,“ uviedol v rozhovore pre webstránku bbarak.cz frontman skupiny Kato, ktorý sa preslávil ako člen formácie Chaozz.

Formácia Prago Union vznikla v roku 2002 v zložení Kato a DJ Skupla, ktorého však neskôr nahradil DJ Maro. Na svojom konte majú zatiaľ dva štúdiové albumy – HDP (2005) a Dezorient Express (2010). Skupina vlani získala cenu Anděl v kategórii Hip Hop & RnB.

Momentálne vystupujú aj so sprievodnou kapelou v zložení bicie, gitara, basgitara, saxofón a flauta, pričom jednotliví hudobníci sa ako hostia objavia aj na albume V Barvách. Prago Union svoju novinku predstavia aj na Slovensku, keď 13. novembra odohrajú koncert v bratislavskom KC Dunaj. Agentúru SITA informovala Renáta Tomášová z EMI Slovak Republic.

Prago Union – Hledám

Tracklist albumu Prago Union – V Barvách: 01 Černobílá 02 Černá 03 Modrá 04 Zelená 05 Žlutá 06 Bílá 07 Hnědá 08 Červená 09 Fialová 10 Vybarvená 11 Složená 12 Matná Vs. Metalíza 13 Tónovací

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM