Webnoviny - Svet

Nový člen vedenia spoločnosti IBM Slovensko

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 19. októbra (WBN/PR) – V septembri posilnil rady vrcholového manažmentu spoločnosti IBM Slovensko Daniel Strasser. Jeho úlohou je podpora obchodných aktivít IBM Slovensko v oblasti podnikových analytických aplikácií a optimalizácie (BAO), ktorá je jednou zo štyroch globálnych rastových stratégií IBM.

Na pozícii manažéra medzinárodne pôsobiaceho IBM Delivery Centra a zároveň člena vrcholového manažmentu IBM Slovensko prináša slovenským zákazníkom skúsenosti z realizácie úspešných medzinárodných projektov v tejto oblasti.

Príchodom do IBM Slovensko v roku 2007 obohatil Daniel tím spoločnosti o svoje cenné medzinárodné skúsenosti v oblasti poradenských služieb, projektového manažmentu, znalostí CRM a telekomunikačného sektora. Už viac ako 3 roky vedie v spoločnosti IBM medzinárodný tím poradenských služieb IBM Delivery Centra na Slovensku.

Daniel Strasser vyštudoval Bankovníctvo a financie na Westfälische Wilhelms-Universität, Münster v Nemecku a Hospodársku informatiku na Ekonomickej Univerzite v Bratislave.

IBM Delivery Centrum Slovensko Bolo založené v roku 2007 ako entita spoločnosti IBM Slovensko spol. s r.o. Zároveň je súčasťou globálnej siete delivery centier spoločnosti IBM. Jeho cieľom je poskytovať IT služby a poradenstvo klientom spoločnosti IBM na Slovensku a v regiónoch Európa a MEA. Zameriava sa na vývoj a údržbu aplikácií v oblastiach ERP, CRM, Business Intelligence a riešení špecifických požiadaviek zákazníka.

O IBM Spoločnosť IBM sa za viac ako 100 rokov svojej existencie stala jednou z najväčších a najvýznamnejšich IT spoločností na svete. Ppôsobí vo viac než 170 krajinách a zamestnáva viac ako 420 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je vyvíjať a poskytovať najprogresívnejšie informačné technológie a ich aplikáciou vytvárať hodnoty pre svojich zákazníkov.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej novým generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM