Zo Slovenska

Nový majiteľ bývalého Prioru chce diskutovať s verejnosťou a predstaviť zámer obnovy územia

Podnikateľ George Trabelssie kúpil v minulosti od Tesca aj obchodné domy v centre Nitry či Žiliny.

Ilustračný obrázok k článku Nový majiteľ bývalého Prioru chce diskutovať s verejnosťou a predstaviť zámer obnovy územia
4
Galéria

Obchodný dom na Kamennom námestí v Bratislave, bývalý Prior, má nového majiteľa. Je ním spoločnosť Mirage Shopping Center, za ktorou stojí žilinský podnikateľ George Trabelssie. Budovu mu predala spoločnosť Tesco Stores, ktorá nehnuteľnosť vlastnila cez svoju spoločnosť Obchodný dom Bratislava. Potvrdili to obidve firmy.

Diskusia s verejnosťou

Nový vlastník budovy plánuje v krátkom období magistrátu hlavného mesta a následne aj verejnosti predstaviť zámer obnovy územia. „Verejnou diskusiou by sme chceli docieliť čo najvyšší prínos pre obyvateľov i návštevníkov tejto časti centra mesta,“ uviedla za spoločnosť Mirage Shopping Center Ivana Strelcová. Ďalšie informácie, najmä obchodného charakteru, chcú zástupcovia firmy zverejniť v krátkom období na pripravovanej tlačovej besede. Podnikateľ Trabelssie kúpil v minulosti od Tesca aj obchodné domy v centre Nitry či Žiliny.

Záujemcov bolo viac

Spoločnosť Tesco uviedla, že od výstavby obchodného domu na Kamennom námestí v Bratislave uplynulo 50 rokov, počas ktorých prešla budova rekonštrukciou. Aby spĺňala očakávania a potreby zákazníkov aj v budúcnosti, vyžaduje si podľa Tesca značné finančné investície.

„Preto sme sa v súlade s naším dlhodobým plánom rozhodli predať obchodný dom novému majiteľovi Mirage Shopping Center. Minimálne do konca februára 2019 bude Obchodný dom My prevádzkovaný ako doposiaľ s tým, že aj naďalej plánujeme zákazníkom prinášať naše služby v tejto lokalite, v prenajatých priestoroch,“ uviedla PR manažérka pre Tesco Lucia Poláčeková.

O kúpu obchodného domu na Kamennom námestí mal dlhodobo záujem aj developer Lordship, ktorý je cez svoju dcérsku spoločnosť SK Centre vlastníkom priľahlého bývalého hotela Kyjev. K tomuto priestoru v centre hlavného mesta chcel pristupovať a rekonštruovať ho ako celok.

Budúcnosť Kamenného námestia a aj vedľajšieho Námestia SNP rieši v súčasnosti aj magistrát a opiera sa pritom o Projekt Živé námestie. V prvých mesiacoch tohto roka chce mesto vyhlásiť architektonickú súťaž o budúcej podobe Kamenného námestia a Námestia SNP. Informáciu o predaji Obchodného domu My v Bratislave podnikateľovi Trabelssiemu priniesli 3. januára Hospodárske noviny.

Kamenné námestie v zime
4
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM