Erik Bojničan Zo Slovenska

Nový predvolebný prieskum je vonku: Polepšil si váš favorit?

Pozrite si výsledky z reprezentatívneho prieskumu verejnej mienky Agentúry sociálnych analýz (ASA), s.r.o., ktorý realizovala v dňoch 9. až 18. novembra na vzorke 1021 respondentov vo veku 18 a viac rokov.

Ilustračný obrázok k článku Nový predvolebný prieskum je vonku: Polepšil si váš favorit?
Zdroj: TASR

Ak by sa voľby do Národnej rady SR uskutočnili v novembri tohto roka, zvíťazila by v nich strana Smer-SD, ktorá by získala 39,7 percenta odovzdaných hlasov. Na druhom mieste by skončila #Sieť so ziskom 11 percent a nasledovalo by KDH s 8,5 percentami.

Slovenská národná strana (SNS) by získala sedem percent odovzdaných hlasov, Most-Híd 6,6 percenta, koalícia OĽaNO a NOVA 6,3 percenta, SMK-MKP 5,2 percenta a SDKÚ-DS taktiež 5,2 percenta.

Päť percent odovzdaných hlasov by podľa prieskumu nezískala SaS (4,6 percenta), strana TIP (1,7 percenta), KSS (1,3 percenta), SKOK! (1,3 percenta) a ĽS-NS (0,7 percenta). Ostatné politické strany by získali spolu 0,9 percenta všetkých odovzdaných hlasov.

Kontrolovanými premennými vo výberovom súbore boli pohlavie, vek, národnosť, dosiahnuté vzdelanie, veľkostné kategórie obcí a kraje SR.

Spomedzi respondentov 59 percent uviedlo, že by sa zúčastnilo na voľbách. Zvyšných 41 percent odpovedalo, že by nešlo voliť, resp. ešte nevedelo, či by sa na voľbách zúčastnilo, alebo odmietlo odpovedať.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM