Webnoviny - Svet

Nový primátor Levoče nastúpi do práce 26. apríla

WEBNOVINY.SK

POPRAD 3. apríla (WEBNOVINY) – Novozvolený primátor Levoče Miroslav Vilkovský, ktorý kandidoval za koalíciu Smer-SD – SNS – ĽS-HZDS – HZD – Most-Híd – SF – PaS, sa ujme svojej funkcie až 26. apríla.

Bude to na plánovanom riadnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Levoči.

Podľa zákona musí novozvolený primátor zložiť sľub do 30 dní od volieb. Primátor zároveň odmietol úvahy, že by sa mal funkcie ujať ešte do Veľkej noci.

Za svoje priority v skrátenom funkčnom období do roku 2014 označil tri projekty: dostavbu zimného štadióna, rekonštrukciu Námestia Majstra Pavla a výstavbu hnedej priemyselnej zóny.

O personálnych zmenách na Mestskom úrade v Levoči novozvolený primátor zatiaľ neuvažuje. V takomto prípade by funkciu prednostu Mestského úradu naďalej vykonával jeho protikandidát z primátorských volieb Milan Majerský a viceprimátorom by bol Ján Babej z opozičného poslaneckého klubu KDH – SDKÚ-DS – OKS.

Za svoju veľkú výhodu považuje Vilkovský skutočnosť, že neprichádza do úplne nového prostredia, keďže už niekoľko rokov pôsobil vo funkcii primátora. O budúcnosti spolupráce v Mestskom zastupiteľstve v Levoči staronový primátor nechcel špekulovať. „Sú tam ľudia, ktorí chcú spolupracovať a sú tam ľudia, ktorí chcú robiť len politiku,“ povedal Vilkovský.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM