Webnoviny - Svet

Nový ročník Festivalu vody Modrej školy bol vyhlásený

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 19. júna (WBN/PR) – Nový ročník Festivalu vody pre školský rok 2012/2013 vyhlásila Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s. a občianske združenie Mladí vedci Slovenska v rámci vzdelávacieho programu Modrá škola – voda pre budúcnosť.

Modrá škola – voda pre budúcnosť bude aj v budúcom školskom roku realizovať mnoho zaujímavých činností a podujatí pre žiakov materských, základných, stredných a vysokých škôl so sídlom v okresoch – Bratislava, Malacky, Pezinok, Senec, Myjava, Senica a Skalica, ktoré napomáhajú budovaniu pozitívneho vzťahu detí a mládeže k pitnej vode, ako aj vzdelávaniu v oblasti problematiky vody.

Pripravené sú nasledovné aktivity – Veľká vedomostná súťaž o vode, exkurzie do čistiarní odpadových vôd, fotografická, výtvarná a literárna súťaž, Festival vody a v neposlednom rade aj inštalácia pitných fontán do škôl. Najaktuálnejšou je v tomto období súťaž „Festival vody 2012“, ktorá bola vyhlásená netradične už pred letnými prázdninami – v júni. Cieľom skorého vyhlásenia súťaže bolo poskytnúť záujemcom o súťaž dostatok času na kvalitné spracovanie projektov o pitnej vode.

Súťaž je určená pre žiakov základných škôl a 1. – 4. ročníka osemročných gymnázií a je možné prihlásiť sa do nej do 22. júna 2012. Obdobie určené na spracovanie projektov trvá až do 25. novembra 2012, kedy musia prihlásení súťažiaci predložiť abstrakty svojich projektov.

Autori najlepších projektov budú pozvaní na finále Festivalu vody 2012, ktoré sa uskutoční 17. – 18. decembra 2012 vo Vodárenskom múzeu BVS v Bratislave. Najlepšie projekty a odborní garanti projektov (pedagógovia) budú ocenení vecnými cenami, diplomami a čestnými uznaniami. Podujatia Modrej školy prispievajú k spolupráci medzi Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou, školami a verejnosťou. Jednotlivé súčasti programu sú prispôsobené cieľovým skupinám a prebiehajú vo vlastnom vyučovacom procese škôl alebo v podobe neformálneho vzdelávania.

Bližšie informácie o vzdelávacom programe Modrá škola a o Festivale vody 2012 nájdete na www.modraskola.sk.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM