Webnoviny - Svet

Nový šéf Lesov SR si chce posvietiť na poľovníctvo

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA BANSKÁ BYSTRICA 15. októbra (WEBNOVINY) – Najbližšími krokmi novovymenovaného generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy SR Igora Viszlaia budú podľa jeho slov stabilizácia personálu v odštepných závodoch aj na generálnom riaditeľstve, dokončenie rozbehnutého zavádzania elektronického obstarávania tovarov a služieb a zavedenie predaja dreva formou elektronickej aukcie. Ako ďalej Viszlai uviedol na piatkovom brífingu, začne riešiť aj problematiku poľovníctva, čo je podľa neho citlivá oblasť. „Je podpísaných mnoho zmlúv na odstrel, kde je to bez našej kontroly. Čiže my zodpovedáme za celý výkon práva poľovníctva, ale nie sme fyzicky prítomní,“ uviedol Viszlai.

Doterajší poverený generálny riaditeľ Lesov SR Viszlai zvíťazil vo výberovom konaní ministerstva pôdohospodárstva, do ktorého sa prihlásili štyria uchádzači. Ako v piatok informoval minister Zsolt Simon, na druhom mieste skončil Jozef Spevár a na treťom Ján Mičovský. Štvrtý uchádzač svoju kandidatúru stiahol. Viszlai na otázku, čím podľa neho presvedčil výberovú komisiu, že je najvhodnejším kandidátom, odpovedal, že svoje zámery a potrebné opatrenia naformuloval jednoznačne a komisii odpovedal vecne. Ako svoju silnú stránku vidí aj to, že dokáže veci vyargumentovať. „Mojím cieľom nie je byť generálnym riaditeľom. Je to len prostriedok na to, aby som tie zmeny, ktoré tu je potrebné robiť, mohol realizovať,“ dodal. Viszlai bol poverený riadením Lesov SR od 16. júla, kedy minister Zsolt Simon odvolal jeho predchodcu Alojza Riška.

Lesy SR, š.p. vznikol zápisom do Obchodného registra SR v októbri 1999. Predmetom činnosti podniku je správa lesného majetku vo vlastníctve SR, ďalej užívanie a obhospodarovanie neštátneho lesného majetku, ako aj zakladanie, obnova, pestovanie, výchova, obnova a ochrana lesných porastov v súlade s lesnými hospodárskymi plánmi, v záujme zachovania a zveľaďovania lesov. Zakladateľom štátneho podniku je Ministerstvo pôdohospodárstva SR.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM