Webnoviny - Svet

Nový videoklip kapely Good Fancy režíroval Jaris

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 22. septembra (SITA) – Košická skupina Good Fancy, ktorá minulý týždeň vydala svoj eponymný debutový album, dokončila nakrúcanie videoklipu k skladbe Kométa.

Video režíroval Jaris, ktorého prácu si členovia kapely cenia. "Jarisovu prácu poznáme veľmi dobre a sme jeho fanúšikmi,“ vysvetlil výber režiséra spevák Laco Urban.

Videoklip je natočený technikou stop motion, pričom sa nakrúcalo na fotoaparát a mnoho vecí vznikalo priamo počas nakrúcania.

„Celé to bolo bláznivé. Raz sme šplhali na lanách, inokedy sme ležali v tráve medzi chrobákmi,“ uviedol spevák.

Každá zo skladieb na albume Good Fancy v sebe nesie svoj odkaz. Kométa je o tom, že každý človek má svoj cieľ, ktorý nasleduje. "Pritom však je potrebné sa niekedy zastaviť a zamyslieť sa nad tým, čo robíme,“ vysvetlil Urban.

Dievča v bielom, za ktorým skupina v klipe putuje lesom, symbolizuje vytúžený cieľ. Pre členov skupiny je týmto cieľom zviditeľnenie sa na hudobnej scéne. "Chceme šíriť náš album medzi ľudí, posunúť sa ďalej, dostať naše pesničky do rádií. Veríme, že nám naša práca prinesie vytúžené ovocie,“ dodal frontman kapely.

Kapela Good Fancy vznikla v roku 2004, keď sa sformovala skupina mladých študentov košického konzervatória. Na svojom konte má napríklad Slávika v kategórii Skokan roka 2010.

Na debutovom albume otextoval úvodné dve piesne Hra na slepú babu a Ľudský príbeh Jozef Husovský, na klávesy hosťuje Daniel Špiner, v anglickej My Prayer sa s vokálmi pridal Marián Kavulič a celú nahrávku zmastroval Vlado Randy Gnepa.

Good Fancy – Kométa

Agentúru SITA informoval PR manažér skupiny Good Fancy Edo Kopček.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM