Webnoviny - Svet

Novým generálnym riaditeľom Esetu bude Richard Marko

WEBNOVINY.SK

Richard Marko Foto: eset.skBRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) – Novým generálnym riaditeľom spoločnosti Eset bude spolumajiteľ firmy Richard Marko, ktorý je zároveň v súčasnosti aj riaditeľom pre technológie. Z manažmentu k 1. januáru 2011 odchádzajú spolumajitelia Miroslav Trnka, Rudolf Hrubý, Maroš Grund a Anton Zajac. „Tento krok je súčasťou reorganizácie spoločnosti Eset. Súčasní vlastníci, s výnimkou Richarda Marka, odchádzajú z operatívneho manažmentu. Samotnej vlastníckej štruktúry sa však táto reorganizácia nedotkne,“ vyhlásil odchádzajúci generálny riaditeľ firmy Eset Miroslav Trnka. Z Eset-u neodchádza úplne a stále ostáva členom správnej rady, čiže bude mať vplyv na strategické rozhodnutia o budúcnosti firmy.

Rudolf Hrubý odchádza z pozície finančného riaditeľa, nahradí ho Milan Masaryk. Na miesto riaditeľa severoamerickej pobočky Eset v San Diegu nastúpi po Antonovi Zajacovi Andrew Lee. Pavol Luka nahradí Richarda Marka ako technologického riaditeľa. Novým riaditeľom pre výskum sa po Marošovi Grundovi stane Juraj Malcho. Na novovytvorenú pozíciu riaditeľa pre globálny obchod a marketing zasadne Ignacio Sbampato, ktorý doteraz pôsobil ako riaditeľ latinskoamerickej pobočky spoločnosti Eset v Buenos Aires.

Spoločnosť Eset vznikla v roku 1992. Zameriava sa na výrobu bezpečnostného softvéru pre firemnú klientelu a domácnosti a venuje sa celosvetovému boju proti vznikajúcim počítačovým hrozbám. Firma sídli v Bratislave, pobočky má v Prahe, San Diegu, Buenos Aires, Singapure a má zastúpenie vo viac ako 180 krajinách sveta. V roku 2008 otvoril Eset vývojové centrum v poľskom Krakove. Za rok 2009 predstavovali celkové globálne tržby skupiny Eset sumu 115 mil. eur.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM