Webnoviny - Svet

Novým policajným prezidentom bude Tibor Gašpar

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/ Martin MiklášBRATISLAVA 9. mája (WEBNOVINY) – Novým policajným prezidentom bude generál Tibor Gašpar, ktorý je v súčasnosti šéfom Úradu boja proti korupcii. Do funkcie nastúpi na budúci týždeň.

Dnes o tom novinárov informoval minister vnútra Robert Kaliňák. Absolvoval diskusiu so Stanislavom Jankovičom, o ktorom sa hovorilo ako o najhorúcejšom kandidátovi na tento post.

Po nej si myslí, že by bol policajný zbor alebo sám Jankovič v prípade vymenovania do tejto funkcie podrobený kritike, ktorá by nebola na mieste.

„Mnohé otázky v jeho kauze už boli zodpovedané. Aj do budúcna sú pre mňa jeho služby nenahraditeľné. Budem chcieť s ním spolupracovať, pretože máme mnoho ťažkých projektov,“ zdôraznil Kaliňák s tým, že ide napríklad o opätovné prehodnotenie našej schengenskej pripravenosti.

„Dohodli sme sa, že ten tlak, ktorý by bol z mediálneho priestoru, nie je v tejto chvíli pre nové vedenie polície tým najlepším začiatkom,“ dodal.

Kaliňák si stále myslí, že Jankovič je skvelý policajt, ktorý urobil kus práce. „Potrebujeme predovšetkým priestor na pokojnú prácu a preto je rozhodnutie práve také, že prezidentom PZ bude Tibor Gašpar,“ uviedol a zopakoval, že s Jankovičom chce spolupracovať.

Odmietol, že by jeho rozhodnutie súviselo so zlým výsledkom detektora lži pre Jankoviča. „Bol pravdovravný. Hystéria, ktorá teraz je, by však dobrému štartu polície nepomohla,“ konštatoval.

Jankovič bol donedávna trestne stíhaný, pretože podľa inšpekcie ministerstva vnútra v rozpore so zákonom vybavil vodičský preukaz pre podnikateľa Jána Božíka. Zadržali mu ho po tom, čo ho pristihli pri prekročení rýchlosti na rýchlostnej ceste R1 o takmer 60 kilometrov za hodinu. Krajská prokuratúra v Banskej Bystrici trestné stíhanie zastavila.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM