Webnoviny - Svet

NR SR: Vymieňali si modely chrbtovej kosti

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Ľudovít VaniherBRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) – Model chrbtovej kosti si dnes navzájom predávali Mladí liberáli a Mladí sociálni demokrati, ktorí sú mládežníckou organizáciou Smeru-SD. „Táto chrbtová kosť symbolizuje hodnoty, za ktoré mladí ľudia 17. novembra bojovali,“ uviedol generálny sekretár Mladých liberálov Milan Lorinc pri predávaní modelu podpredsedovi Smeru-SD Pavlovi Paškovi počas dnešného Dňa otvorených dverí v NR SR. Ako povedal, model chrbtovej kosti s červenou kravatou symbolizuje pevnosť a silné morálne hodnoty. Predstaviteľom bývalej vlády spolu s kolegami vyčítali, že 17. november si podľa ich vyjadrení ani nevšimli, poprípade kachličkovali. Tým myslel na minuloročnú Paškovu reakciu k spomienkam na 17. november.

„Hovoríte mi z celej duše, lebo okrem toho, že ja mám tú kachličkovanú kúpeľňu, mám aj iné veci, ktoré som si zo 17. novembra odniesol,“ s týmito slovami si Paška model od Mladých liberálov zobral. Ako podotkol, nepochybuje, že v ich radoch nájde výnimočne veľa ľudí, ktorým by ani táto chrbtica nepomohla. „Ale o tom je demokracia,“ dodal. „Choďte za tým politikom, ktorý skladal básničky na víťazný február,“ pridal sa k Paškovi spolustranník Ján Richter. Ako podotkol, ten zohol tú chrbtovú kosť a dnes zastáva úplne iné názory. „Skúsim vás teda poprosiť, navštívte aj poslanecký klub SDKÚ-DS a pána predsedu Dzurindu, že ho pozdravujeme a nech vám odrecituje, vy to nepoznáte, ako skladal a recitoval básničky na víťazný február,“

Reakcia nenechala na seba dlho čakať a popoludní model chrbtice, ale už s modrou kravatou, putoval do poslaneckého klubu SDKÚ-DS. Priniesol ju tam najmladší poslanec Smeru-SD a predstaviteľ Mladých sociálnych demokratov Andrej Kolesík. Predseda poslaneckého klubu Jozef Mikuš nevidel dôvod, pre ktorý by chrbticu prevzal, no aj tak skončila u nich na stole. Kolesík ju tam totiž nechal.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM