Webnoviny - Svet

O Anča Award sa popasuje 23 animovaných filmov

WEBNOVINY.SK

Foto: www.allfestivals.com ŽILINA 27. júla (WEBNOVINY) – O hlavnú cenu Anča Award na medzinárodnom festivale animovaného filmu v žilinskom kultúrnom centre Stanica-Záriečie bude súťažiť 23 filmov z 15 krajín sveta.

Do tretieho ročníka Fest Anča sa prihlásilo 302 filmov, no iba 23 z nich prešlo predvýberom a splnilo všetky podmienky. Od piatka do nedele sú na programe okrem krátkych a celovečerných filmov pre deti i dospelých aj dielne, workshopy, koncerty či súťaže. „Aby neostal ukrátený ani bežný návštevník festivalu, nachystala Fest Anča obľúbenú súťaž Animation Karaoke Battle. Stačí nazbierať dostatok odvahy, nebrať veci príliš vážne a podujať sa na živé sprevádzanie náhodne vybranej sekvencie z animovaného filmu. Je to príležitosť pre návštevníkov festivalu, v ktorých driemu básnici, hudobníci, DJ-i, performeri, zvukári, noiseri, speváci či raperi. Skrátka pre všetkých, ktorým vládne neskonalá potreba komentovať, hovoriť, opisovať a vymýšľať si,“ povedala manažérka festivalu Lenka Bednárová.

Fest Anca 2010 from fest anca on Vimeo.

O držiteľovi víťaznej sošky a finančnej odmeny bude rozhodovať trojčlenná medzinárodná porota. Desať filmov, ktoré sa tesne nedostali do hlavnej súťaže Anča Award, sa ešte budú prostredníctvom internetu uchádzať o hlasy divákov v súťaži Takmer.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM