Webnoviny - Svet

O budúcnosti Tatara sa rozhodne v kempe

WEBNOVINY.SK

DETROIT 12. septembra (WEBNOVINY) – Manažment hokejového Detroitu sa chce presvedčiť, či osemnásťročný útočník Tomáš Tatar už môže hrať seniorský hokej na severoamerickom kontinente. Slovenského hokejistu čaká premiérový hlavný kemp klubu NHL, ktorý ho draftoval v júni v druhom kole. Počas kempu sa definitívne rozhodne, kde začne Tatar sezónu.

Juniorský reprezentant Slovenska má platnú zmluvu vo Zvolene, kde sa pred odchodom do zámoria dohodol, že ak sa nedostane do prvého tímu Detroitu, potom sa vráti po kempe späť. Vo svojom strede by však Tatara radi videli aj v tíme juniorskej OHL Plymouth Whalers. Je však možné, že talentovaný hokejista napokon skončí v AHL v Grand Rapids. Generálny manažér Red Wings Ken Holland si však nemyslí, že mladý útočník je na AHL pripravený. „Chceme ho dať do prostredia, ak nebude na Slovensku, kde nájde najlepšie miesto na svoj dlhodobý rozvoj. V septembri všetko vyzerá pekne, ale keď sa začnú ostré boje, zrazu je to veľký skok. Ďalší skok prichádza po Vianociach, ďalší v marci, keď mnohí strácajú potrebnú istotu,“ dodal Holland.

Kytnár chce vydržať čo najdlhšie v kempe Oilers

Hokejový útočník Milan Kytnár sa predstaví opäť v predsezónnom kempe Edmontonu. Podľa prognóz sa topoľčiansky rodák nedostane do prvého mužstva a sezónu začne v juniorskej súťaži v Saskatoone. Kytnár sa dobre uviedol v nováčikovskom kempe Oilers, v poslednom prípravnom zápase proti nádejam Vancouveru sa predstavil dokonca v prvom útoku a na víťazstve 6:3 sa podieľal jednou asistenciou.

„Na útočníka má skvelé defenzívne vlastnosti. Vie zahrať v oboch rohoch klziska. Vie urobiť všetky tie malé veci, ktoré tréneri oceňujú,“ povedal pre Sun Media na adresu Kytnára asistent generálneho manažéra Oilers Kevin Prendergast. Edmonton si Slováka vybral v roku 2007 zo 127. miesta. V Saskatoone v uplynulej sezóne nazbieral v 64 stretnutiach 64 bodov. Dvadsaťročný mladík pred rokom vydržal v hlavnom kempe dva dni. Teraz by chcel vydržať podstatne dlhšie. „Dúfam, že v príprave budem najdlhšie ako sa len bude dať. Bude to pekné obdobie a urobím všetko potrebné, aby som sa ukázal v dobrom svetle. Skúsenosť z vlaňajška mi určite pomôže,“ vyjadril sa Kytnár.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM