Webnoviny - Svet

O SR sa údajne zaujíma deväť investorov z Kórey

WEBNOVINY.SK

Foto:

BRATISLAVA 12. januára (WEBNOVINY) – Na Slovensku plánuje investovať deväť spoločností z Kórejskej republiky. „V súčasnosti je v našej agentúre zaregistrovaných deväť kórejských investičných projektov,“ uviedla riaditeľka sekcie priamych zahraničných investícií Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) Andrea Chovancová na stretnutí s kórejským veľvyslancom na Slovensku Seok-soong Seom. Podľa Chovancovej najviac investičných projektov smeruje do oblasti výroby motorových vozidiel, výroby kovových konštrukcií, výrobkov z gumy a plastov, elektrických zariadení, strojov a výrobkov z papiera.

Veľvyslanca Kórejskej republiky na Slovensku Seok-soong Seoa prijal generálny riaditeľ Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu Juraj Kiesel. Stretnutie sa uskutočnilo na žiadosť kórejského veľvyslanca. „Kórejský veľvyslanec sa v rámci rokovania zaujímal o aktivity agentúry vo vzťahu ku kórejským investorom, ktorí sú už na Slovensku etablovaní, ale aj k subjektom, ktoré plánujú svoje aktivity v SR rozvíjať,“ informovala agentúra. V rámci rokovania šéf Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu navrhol zorganizovať podujatie pre kórejských investorov, na ktorom by boli prerokované aktuálne otázky, súvisiace s rozvíjaním podnikateľských aktivít na Slovensku: „Samozrejme, že dvere agentúry budú pre kórejských investorov stále otvorené,“ zdôraznil Kiesel.

Slovensko môže podľa ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka očakávať v blízkej budúcnosti príchod desiatich investorov. „Máme zoznam horúcich desiatich investičných projektov, ktoré z rôznych dôvodov zatiaľ neboli realizované,“ povedal v decembrovom rozhovore pre agentúru SITA minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek. Podľa neho títo investori by mali na Slovensku preinvestovať približne 861 mil. eur, pričom by mali vytvoriť približne 4 300 nových pracovných miest. „Horúca desiatka je orientovaná dosť do strojárenského odvetvia. Ide o výroby rôznych špeciálnych zliatinových komponentov, ktoré by mali prísť na Slovensko,“ povedal vtedy Jahnátek. Medzi desiatkou investorov sú podľa neho aj dve spoločnosti z potravinárskeho odvetvia.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM