Webnoviny - Svet

Občania majú politikov dosť, podali trestné oznámenie

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 26. januára (WEBNOVINY) – Trestné oznámenie s podozrením na tvorcov Ústavy SR Ivana Gašparoviča a Vladimíra Mečiara ako aj súčasných členov vlády Ivetu Radičovú, Daniela Lipšica, Ivana Mikloša, Jozefa Mihála, Luciu Žitňanskú a Juraja Miškova podali nespokojní občania na čele s podnikateľom Ľubomírom Mrázom.

Podozrievajú ich z organizovaného zločinu, porušovania ústavy SR, porušovania ľudských práv a zo spáchania genocídy.

Bratislavská policajná hovorkyňa Petra Hrášková pre agentúru SITA potvrdila prijatie trestného oznámenia, polícia sa prípadom zaoberá.

Podľa Mráza členovia parlamentu a vlády porušujú článok Ústavy SR „Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti a právach“, keďže využívajú imunitu pred trestným stíhaním a zodpovednosťou za svoje rozhodnutia a činy. „Tým sa stavajú do pozície nedotknuteľných nadľudí, pretože ostatní občania SR musia za svoje činy a rozhodnutia niesť dôsledky, či už sociálne, ekonomické alebo trestné,“ hovorí Mráz.

Skupina občanov stojí aj za facebookovou skupinou Bolo dosť strachu a odmieta politické prepojenie. Mráz vylúčil, že by kandidoval za politickú stranu v minulosti či nadchádzajúcich parlamentných voľbách. Podľa nespokojných občanov vláda vyberá výpalné, keď sú slušní ľudia často nútení platiť dane respektíve iné poplatky napriek tomu, že ich právo na prácu či odmenu za prácu nebolo naplnené.

„Napríklad DPH musí podnikateľ zaplatiť štátu aj v prípade, ak nedostane od dlžníka zaplatené. A ak nezaplatí, štát mu ako prvé začne účtovať penále z dlžnej sumy na DPH a vystavuje sa hrozbe trestného stíhania. Toto považujem za dôkaz toho, že vláda je zoskupenie výpalníkov, ktorý znova využívajú bezpečnostné zložky štátu na zastrašovanie občanov pod hrozbou násilného odňatia slobody. Pritom však nechránia podnikateľa, ktorý prácu vykonal a má právo za ňu dostať odmenu,“ myslí si Mráz.

Zároveň je presvedčený, že slovenská legislatíva nedostatočne chráni život a majetok občana. Nutná obrana a krajná núdza sú podľa neho posudzované zvrátene. Napríklad v prípade útoku je povinnosťou občana, na ktorého je útok vedený, brániť sa primeraným spôsobom.

"Avšak nikdy nie je možné predpokladať o akú intenzitu útoku pôjde a na základe tejto skutočnosti nie je možné odhadnúť, akú intenzitu by obrana mala mať. Takto sa stáva, že z napadnutého sa vzápätí stáva ten, čo je vyšetrovaný z priestupku, prípadne trestného činu, pretože sa bránil – podľa súčasných právnych noriem neprimerane,“ sťažuje si Mráz.

Na slušných a poctivo pracujúcich občanoch Slovenska je páchaný zločin genocídy, tvrdí Mráz na základe toho, že nie je pre občanov zabezpečené adekvátne sociálne, hospodárske a ekonomické prostredie.

„Domnievam sa, že možnosti na slušný, čestný a poctivý život majú zabezpečiť osoby, na ktoré toto trestné oznámenie podávam. Vzhľadom na to, že ani jedna z týchto vecí nie je dostatočne zabezpečená, nemôže si dnešný priemerný mladý človek založiť rodinu a tým zabezpečiť prirodzenú reprodukciu národa.

Ďalej sa domnievam, že tento proces je riadený a úmyselný, pretože legislatíva, ktorú tvoria hlavne vyššie menované osoby, nedostatočne zabezpečuje práva slušných, čestných a poctivo pracujúcich ľudí,“ uzatvára Mráz. Verí, že sa k iniciatíve pridajú aj ďalší občania.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM